Polskie Radio
Section05
totalizator sportowy

Wiceprezes ARP: spółki Skarbu Państwa zawsze cechowała społeczna odpowiedzialność biznesu

- Spółki państwowe dążą do wypracowania zysku, bo ten zasila budżet państwa, ale nie zapominają o swoich powinnościach wobec obywateli. Ta rola była szczególnie widoczna w czasie pandemii koronawirusa - powiedział Paweł Kolczyński wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu SA w audycji Programu 1 Polskiego Radia "Ekspres Gospodarczy".   
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Ministerstwo Aktywów Państwowych PKN Orlen KGHM Polska Miedź totalizator sportowy PKO BP BGK PKP GIS GOSPODARKA

Wpływy z hazardu rosną vs. Totalizator działa nieudolnie

Znowelizowana ustawa o grach hazardowych z zeszłego roku wprowadziła kontrolę państwa odnośnie gier na automatach, którymi zarządza Totalizator Sportowy. Poseł Bartosz Józwiak z Kukiz'15 uważa, że spółka nie wywiązuje się ze swych zadań. Przedstawicielka Totalizatora odpiera zarzuty i podaje, że wpływy do budżetu z tytułu gier i wszelkiej działalności hazardowej rosną.
Zobacz więcej na temat:  totalizator sportowy gry pieniądze szara strefa przepisy ustawa

Totalizator Sportowy wesprze szkolenie polskich piłkarzy?

Według informowacji podanych przez "Puls Biznesu", w najbliższym czasie polską piłkę nożną może czekać bardzo poważne zwiększenie finansowania. Totalizator Sportowy ma bowiem zainwestować nawet 1,5 mld złotych w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Środki mają być wydane przede wszystkim na infrastrukturę i szkolenie adeptów futbolu, a także specjalną bazę monitorującą postępy młodych piłkarzy. 
Zobacz więcej na temat:  totalizator sportowy SPORT Piłka nożna

"Jacek Kapica nie ucieknie od odpowiedzialności"

- Nie umniejszałbym negatywnej roli Jacka Kapicy w sprawie hazardowej. On nie ucieknie od odpowiedzialności - mówił w audycji Nisztor Pyta Bartosz Józwiak, poseł Kukiz'15. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Tomasz Chalimoniuk, szef Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, a także Jacek Kalida, były prezes Totalizatora Sportowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Kukiz'15 totalizator sportowy afera hazardowa