Studencki Nobel. Ostatnie dzwonek, żeby wyslać zgłoszenie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 17:50
Już tylko do 25 marca można wysyłać zgłoszenia do konkursu Studencki Nobel, dzięki któremu młodzi ludzie mają możliwość wykorzystania swoich osiągnięć i zaistnienia w świecie biznesu, nauki i kultury. Czwórka jest patronem medialnym tego wydarzenia. 
Celem Studenckiego Nobla jest wyróżnienie studentów, którzy posiadają osiągnięcia na różnych polach naukowych, artystycznych i społecznych. (zdj. ilustracyjne)
Celem Studenckiego Nobla jest wyróżnienie studentów, którzy posiadają osiągnięcia na różnych polach naukowych, artystycznych i społecznych. (zdj. ilustracyjne) Foto: Shutterstock/Gorodenkoff
  • Studencki Nobel jest ogólnopolskim konkursem stypendialnym organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów
  • Jego celem jest wyróżnienie studentów, którzy posiadają osiągnięcia na różnych polach naukowych, artystycznych i społecznych.
  • Studenci mogą wysyłać zgłoszenia do 25 marca 2024 roku. 
  • Pula nagród wynosi w tym roku 50 tysięcy złotych.
  • Czwórka jest patronem medialnym wydarzenia.

Kto może zgłosić się do konkursu?

Do konkursu mogą zgłaszać się studenci państwowych lub prywatnych uczelni, zarówno studiów licencjackich, magisterskich, inżynierskich, jak i uzupełniających magisterskich lub jednolitych magisterskich. - Można się zgłaszać do poniedziałku 25 marca przez naszą stronę internetową. Studentki i studenci mają do wyboru wiele kategorii, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie - mówi Jakub Jeromin z Niezależnego Zrzeszenia Studentów. - Chcemy nagrodzić tych, którzy posiadają osiągnięcia na różnych polach: naukowym, artystycznym oraz społecznym. 

Studencki Nobel - kategorie konkursowe

W tegorocznej, piętnastej już odsłonie konkursu statuetki zostaną wręczone w dziewięciu kategoriach: nauki techniczne; sztuka; dziennikarstwo i literatura; nauki przyrodnicze i energetyka; fizyka i astronomia; medycyna i farmacja; nauki społeczne; nauki ekonomiczne; działalność społeczna. Co ważne - wybierana kategoria nie musi być związana z kierunkiem studiów.

Posłuchaj
09:47 CZWÓRKA Czwórka do piatej - nobel 22.03.2024.mp3 Studencki Nobel - jak zgłosić się do konkursu? (Czwórka do piątej/Czwórka)

- Mamy już ponad 600 zgłoszeń i ciągle ich przybywa. Trzymamy kciuki, żeby padł kolejny rekord, bo z roku na rok mamy coraz więcej chętnych - podkreśla rozmówca Marty Hoppe. - Jednocześnie pragnę uspokoić, że każde zgłoszenie rozpatrywane jest na tych samych warunkach. Nie liczy się kolejność, tylko "jakość".

Wraz ze zgłoszeniem należy opisać, za jakie osiągnięcia uważamy, że nagroda nam się należy. Mogą być to np. publikacje naukowe, organizacja konferencji, zrealizowane projekty artystyczne czy społeczne. Jest także miejsce, żeby napisać coś więcej o sobie, swoich zainteresowaniach i osiągnięciach. Za to można zdobyć dodatkowe punkty. Należy także potwierdzić status studenta.

Jak oceniane są zgłoszenia?

Laureaci wybierani są na podstawie kryteriów, wśród których znajdują się m.in.: oceny ze studiów, aktywność naukowa, społeczna i artystyczna, współpraca z prasą naukową, a także działalność w samorządzie studenckim i w organizacjach studenckich. Finałowa gala odbędzie się w maju w Warszawie.

ZOBACZ WIĘCEJ Studenckie Noble pod patronatem Czwórki <<<

Działalność społeczna - najbardziej oblegana kategoria

- W tym roku największym zainteresowaniem cieszy się kategoria związana z działalnością społeczną. Być może dlatego, że jest ona dość pojemna. Liczą się tu i aktywizm, i akcje charytatywne, i wiele innych działań wykonanych na rzecz innych - dodaje Jakub Jeromin. - Jest o co się strać, bo pula nagród wynosi w tym roku 50 tysięcy złotych.   

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Jakub Jeromin (Niezależne Zrzeszenie Studentów)

Data emisji: 22.03.2024

Godzina emisji: 15.15

kul/pr

Czytaj także

Granty Rektora AGH przyznane. Wyróżniono m.in. drukowanie czekolady i biżuterię z odpadów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2024 12:52
Projekty studenckich kół naukowych AGH w Krakowie otrzymały fundusze na rozwój - Granty Rektora. Dofinansowanie łącznie wynosi 1,5 miliona złotych. To duży zastrzyk finansowy dla rozwoju młodych naukowców i ich projektów, jak drukowanie czekolady czy produkcja biżuterii z odpadów. Wybrano też projekty strategiczne. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Doktorat - pomysł na życie. Jak zrobić doktorat z informatyki?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2024 19:19
Dziś o młodych naukowców walczą uczelnie wyższe i świat przemysłu, który też stawia na rozwój naukowy. Dr hab. Piotr Sankowski przekonuje, że warto zostać na uczelni i otworzyć przewód doktorski, by nauczyć się czegoś najlepiej na świecie. Doktorat może być doskonałym pomysłem na życie. 
rozwiń zwiń