Czwórka na Lato z Radiem Festiwal 2019. Przystanek: Stalowa Wola

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 13:56
Kortez, Kasia Kowalska, Perfect, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy i Kapela ze Wsi Warszawa – koncerty, spotkania z gwiazdami i dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia - Czwórka nadawała ze Stalowej Woli!
Audio
  • Czwórka w Stalowej Woli. Na Lato z Radiem zaprasza Justyna Tylczyńska (Wiadomości Radiowej Czwórki)
  • Lato z Radiem Festiwal 2019. Transmisja koncertu Korteza
  • Czwórka na Lato z Radiem 2019. Sprawdź, co działo się w Stalowej Woli (Planair/Czwórka)
Dziennikarz Czwórki Patryk Kuniszewicz zaprasza na Lato z Radiem Festiwal 2019 w Stalowe Woli
Dziennikarz Czwórki Patryk Kuniszewicz zaprasza na Lato z Radiem Festiwal 2019 w Stalowe Woli Foto: Sebastian Gołos

Na dwa dni Stalowa Wola stała się największym muzycznym i rodzinnym centrum w Polsce. Koncerty "Lato z Radiem Festiwal" 2019 w Zakopanem i Pucku cieszyły się ogromnym powodzeniem. 9 i 10 sierpnia najlepszej polskiej muzyki, rozmów z artystami oraz audycji muzycznych Polskiego Radia na żywo będzie można posłuchać w Stalowej Woli.

W piątek 9 sierpnia o godz. 19.00 wspólną zabawę na Błoniach Nadsańskich rozpoczął zespół HLA 4 TRANSPLANT. Jak sam o sobie pisze - bojowym ramieniem Fundacji dla Transplantacji "Zostaw serce na ziemi", promującym ideę przeszczepów poprzez muzykę i sztukę. Dla festiwalowiczów zagrała również Kapela ze Wsi Warszawa, a koncertowy wieczór uświetnił koncert zespołu Perfect


PR LzR Katarzyna Dydo 1200.jpg
Katarzyna Dydo: w sobotę całe mnóstwo atrakcji na scenie Lata z Radiem

W sobotę 10 sierpnia o godz. 18.00 imprezę rozpoczął Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Niezapomnianych wzruszeń dostarczył Sławek Uniatowski, który z akompaniamentem Big Bandu wykonał piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego oraz z solowym  reprtuarem z płyty "Metamorphosis". Zmianę nastroju zapewniła rockowa Kasia Kowalska. – Propozycja zagrania na "Lato z Radiem Festiwal" przyszła niepodziewanie, ale koncert w Pucku był niesamowity. Tym bardziej cieszę się, że mogę zagrać też w Stalowej Woli. Publiczność "Lata z Radiem" to także moja publiczność, często w Polskim Radiu grane są moje utwory – mówiła Kasia Kowalska.


plenair puck 1200.jpg
Lato z Radiem Festiwal. Czwórka w Pucku - tak było!

Wieczór zakończył KORTEZ – artysta-fenomen polskiej sceny muzycznej, którego płyty pokryły się platyną. "Bumerang", "Mój dom" oraz "Mini Dom" wydane w ciągu 4 lat osiągnęły kilkusettysięczną sprzedaż. Przez krytyków został uznany za jednego z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia. W ramach Festiwalu "Lato z Radiem" Kortez zagrał jedynie w Stalowej Woli. 

Lato z Radiem Festiwal 2019. Transmisja koncertu Korteza>>>

Koncertom towarzyszyły spotkania z artystami oraz dziennikarzami Polskiego Radia w Strefie Muzycznej, atrakcje dla dzieci w Strefie Familijnej, gry i ćwiczenia na świeżym powietrzu w Strefie Relaksu. Relacji mogliśmy posłuchać przez cały dzień na wszystkich antenach Polskiego Radia, które nadawały ze studiów plenerowych z udziałem publiczności. 

>>> [RELACJA] Lato z Radiem 2019 w Stalowej Woli

Plakat promujący kolejną odsłonę Lato z Radem Festiwal 2019 w Stalowej Woli Plakat promujący kolejną odsłonę Lato z Radem Festiwal 2019 w Stalowej Woli

W Czwórce mogliście nas usłyszeć w ramach "PlenAiru" i w Wiadomościach Radiowej Czwórki. Posłuchajcie rozmów instruktorami, pilotami i animatorami kultury. W Stalowej Woli spotkaliśmy się m.in. z pilotem i członkiem aeroklubu w Stalowej Woli Andrzejem Moskalem, pilotem i instruktorem w klubie balonowym Waldemarem Lekanem, dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli i animatorem kultury Markiem Gruchotą i dyrygentką Aleksandrą Kop.

Dla tych, którzy mogli być osobiście w Stalowej Woli, przygotowaliśmy relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na profilach facebookowych poszczególnych anten i kanale YouTube Polskiego Radia. W sobotę (10.08) o 21.30 transmitowaliśmy jedyny w ramach tegorocznej trasy Lato z Radiem Festiwal koncert Korteza w Stalowej Woli. Dla tych, którym nie udało się usłyszeć artysty na falach Czwórki zapraszamy do wysłuchania który znajdziecie w załączniku.

Do zobaczenia na koncercie finałowym w 30 i 31 sierpnia w Krakowie!

Więcej informacji na stronie internetowej: latozradiem.pl
Oficjalny fan page: www.facebook.com/polskieradiolatozradiem


. .

Czytaj także

Płyta "Lato z Radiem Festiwal" - usłysz ich jeszcze raz!

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 13:38
Największe muzyczne wydarzenie tego lata już za nami. Na Skwerze Kościuszki w Gdyni przez 11 godzin trwała muzyczna uczta - nie trzeba się wcale z nią żegnać, bo można słuchać płyty "Lato z Radiem Festiwal 2018".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Lato z Radiem - w Zakopanem. Działo się w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 14:28
W sobotę czekaliśmy na Was przy oczku wodnym na Krupówkach. Sprawdźcie, jak było!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lato z Radiem Festiwal. Czwórka w Pucku - tak było!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 18:10
19 i 20 lipca w Pucku odbyła się kolejna odsłona Lato z Radiem Festiwal. Na scenie pojawili się m.in. Daria Zawiałow i Kapela ze Wsi Warszawa. W Pucku nie zabrakło też dziennikarzy Czwórki.
rozwiń zwiń