Czwórka poleca trzy powieści

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2010 13:00
„Żołnierze grzechu” Andrzeja Ziemiańskiego, „W komnatach Wolf Hall” Hilary Mantel i „Wyższe Sfery” Petera Hedgesa - gorące nowości pod patronatem Czwórki.

„Żołnierze Grzechu” - Andrzej Ziemiański
Nowa, sensacyjna powieść pióra niekonwencjonalnego pisarza Andrzeja Ziemiańskiego, autora słynnej "Achai".

Wrocław, rok 1963. W odciętym od świata mieście szaleje zaraza, wszyscy szczepieni są przeciw ospie. Do jednego z zamkniętych szpitali przybywa dwóch „wysłanników ministerstwa” w sprawie ucieczki lekarza. Odnajdują go w chwili, kiedy z jednym z chorych zamierza wybić dziurę w ścianie piwnicy i wydostać się na wolność. Funkcjonariusze zabijają obu niedoszłych uciekinierów.

Wrocław, rok 2009. Kościelne służby informacyjne otrzymują wiadomość, że Bestia znowu wychodzi z ukrycia. Nie chodzi o szatana ani demony opisane w Biblii, ale o rzecz bardzo konkretną, z którą Kościół miał już do czynienia w swojej historii. Ksiądz Weber, odpowiedzialny za tę sprawę, postanawia zlecić policji prywatne śledztwo. Podczas obserwacji szpitala psychiatrycznego na odludziu policjanci, którym powierzono sprawę, przypadkiem ratują z rąk porywaczy jednego z pacjentów. Jego losy - losy człowieka żyjącego przez dwadzieścia lat w nieświadomości i odkrywającego ogrom zmian, jakie dokonały się w Polsce, są kanwą powieści. Natomiast szczegóły śledztwa, które prowadził jeszcze przed 1989 r. stanowią podstawę dla śledztwa współczesnego. Czy byłemu milicjantowi i dwojgu policjantów uda się unieszkodliwić Bestię?


„Wyższe Sfery” - Peter Hedges
To nowa książka autora "Co gryzie Gilberta Grape'a". Napisane lekkim piórem, wywołujące gromki śmiech, wzruszające i pełne wnikliwych obserwacji psychologicznych Wyższe sfery to inteligentna komedia obyczajowa opowiadająca o ryzyku utraty wszystkiego i zaprawionych kroplą goryczy poszukiwaniach tego, co w życiu najważniejsze.

Tim Welch jest powszechnie lubianym nauczycielem historii w elitarnej szkole prywatnej w Nowym Jorku. Jego żona Kate całymi dniami przesiaduje w skromnym mieszkanku z dwoma synami, rozpaczliwie próbując być dla nich taką matką, jakiej nigdy nie miała. Tim i Kate wydają się ostatnią szczęśliwą parą w dzielnicy Brooklyn Heights. Wszystko się zmienia, gdy w ich uporządkowany świat wkracza Anna Brody. Anna jest nie tylko piękna i bogata; jest również porywcza i spontaniczna. Z powodów, których nikt nie rozumie, wybiera na przyjaciół Kate i Tima, po czym wprowadza ich do pachnącego luksusem świata.


„W komnatach Wolf Hall” - Hilary Mantel
W księgarniach pojawiło się właśnie polskie wydanie powieści W komnatach Wolf Hall autorstwa Hilary Mantel, tegorocznej laureatki najbardziej prestiżowego brytyjskiego wyróżnienia literackiego: Nagrody Bookera. Z pietyzmem stworzone portrety historycznych postaci, doskonały styl i trzymająca w napięciu fabuła – to dzięki nim Mantel pokochali czytelnicy i krytycy na całym świecie.

Odkryj fascynujący, mroczny świat epoki Tudorów! Henryk VIII pragnie unieważnienia swojego małżeństwa i chce poślubić Annę Boleyn. Zarówno papież, jak i cała katolicka Europa sprzeciwiają się jego pragnieniom, co rozpoczyna wieloletnią walkę pomiędzy Kościołem i Koroną. Gdy trwa konflikt, na scenie pojawia się Tomasz Cromwell, który sprawia, że pragnienia króla stają się zeczywistością. Wszystko ma jednak swoją cenę.

Książki rozdajemy na antenie "Czwórki" i profilach "Czwórki" na Blipie i Facebooku.

Czytaj także

"Ostatnie królestwo" i "Martwy jak zimny trup"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 12:30
Mamy dla was dwie propozycje książek, które objęliśmy patronatem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W komnatach Wolf Hall

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2010 10:12
W księgarniach ukazała się właśnie powieść "W komnatach Wolf Hall". Czwórka poleca!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Żołnierze grzechu" pod patronatem Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2010 11:07
Właśnie ukazała się najnowsza książka Andrzeja Ziemiańskiego. Do zdobycia na naszej antenie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mieszkańcy pełni strachu

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 11:23
Właśnie ukazała się najnowsza książka Jakub Żulczyka zatytułowana "Instytut". Autor gościł w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ściągnij chmurkę

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2010 21:00
Konkurs audycji "Cztery: Gramy!". Pobierz plik, dokończ komiks, wyślij mailem do radia, wygrywaj nagrody.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mieszkańcy pełni strachu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 06:50
Właśnie ukazała się najnowsza książka Jakub Żulczyka zatytułowana "Instytut".
rozwiń zwiń