Pokrzywa na bladą cerę i witamina C z dzikiej róży. Przepis na zdrowie Agnieszki Cegielskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 16:00
Zdrowie pochodzi z natury. O wielu jej skarbach słyszeliśmy od swoich babć i matek. Współczesny rynek kosmetyczny też coraz częściej sięga po to, co w niej najlepsze. 
Audio
  • Agnieszka Cegielska o bombach witaminowych z naszego ogródka (Dajesz radę/Czwórka)
Dziennikarka Czwórki Marta Hoppe, dziennikarka Agnieszka Cegielska, autorka serii książek Naturalnie - o kosmetykach bez chemii
Dziennikarka Czwórki Marta Hoppe, dziennikarka Agnieszka Cegielska, autorka serii książek "Naturalnie" - o kosmetykach bez chemiiFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Okładka książki Agnieszki Cegielskiej "Naturalnie 2" Okładka książki Agnieszki Cegielskiej "Naturalnie 2"

Postęp cywilizacyjny sprawił, że trochę zapomnieliśmy o upiększających i zdrowotnych właściwościach naturalnych składników pielęgnacyjnych. Wspólnie z Agnieszką Cegielską, autorką książki "Naturalnie" sprawdzamy, jakie składniki zawierają m.in. goździki, jarzębina, dereń i głóg i czy warto wymienić to, co znajdziemy we własnym ogródku na modne ostanio superfoods.

W mojej książce nie ma gotowego przepisu na zdrowie. Jest wiedza na temat tego, co znajduje się w produktach, które mamy na wyciągnięcie ręki. Chcę się nią dzielić i inspirować Agnieszka Cegielska

- Spirulina należy do tzw. superfoods. Często z niej korzystam. Jest cennym skarbem natury, więc się na nią nie obrażam, ale na podium zawsze będę stawiała nasze rodzime "super jedzenie" - przekonywała Agnieszka Cegielska. - Mam wrażenie, że zupełnie nie doceniamy tych cennych składników, po które chętniej sięgali nasi przodkowie - mówiła. 

Dlaczego warto sięgać po produkty pochodzące z naszej strefy klimatycznej? Jakie owoce i warzywa są najlepszym źródłem witamin? Co jeść, żeby uniknąć przeziębienia? Gdzie szukać naturalnych produktów, czy na co dzień można znaleźć je wszędzie i co skrywa spiżarnia Agnieszki Cegielskiej? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Agnieszka Cegielska (dziennikarka, autorka serii książek "Naturalnie" - o jedzeniu bez chemii)

Data emisji: 26.10.2018

Godzina emisji: 14.15

ac

Czytaj także

Parabeny, pochodne fenolu, czyli konserwanty w kosmetykach

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 16:29
- Choć się ich boimy, konserwanty są w kosmetykach bardzo potrzebne, bo chronią naszą skórę przed drobnoustrojami - mówiła ekspertka zrowia skóry Agnieszka Zielińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmetyczne prezenty. Jakich produktów nie wybierać?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 14:22
- Jeśli chcemy obdarować bliską osobę produktem kosmetycznym musimy pamiętać czemu służyć ma taki upominek i czy nasz wybór jest dla tej osoby odpowiedni – przekonywała Agnieszka Zielińska, skin ekspert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyhoduj swój probiotyk. Może grzybek?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 11:00
- Mikroflora bakteryjna naszego organizmu jest nam niezwykle potrzebna - mówi Agnieszka Mroczek z Vegekolektywu. - Jej dobrostan, odpowiedni skład, chroni nas przed występowaniem wielu chorób, reguluje pracę naszego układu immunologicznego - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seweryn Kubicki: metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 17:30
Seweryn Kubicki jest piechurem. Chodzi wszędzie tam, gdzie go nogi poniosą. Ostatnio często niosą go do puszczy. - Ciągnie mnie do natury. Nie lubię dużych miast. Gubię się w nich. Metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń