X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stres - mobilizuje do pracy, czy paraliżuje? Jak go okiełznać?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 20:08
Czasem motywuje do działania i zwiększa naszą efektywność. Innym razem sprawia, że nasze mięśnie się napinają, serce zaczyna szybciej bić, pojawia się lęk, a czasem atak paniki.
Audio
  • Jak zapanować nad stresem? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: GaudiLab/Shutterstock

To, na ile stres nam szkodzi, zależy od wielu indywidualnych cech – między innymi od osobowości, wieku i  doświadczenia, temperamentu, samooceny. Przynosi niepożądane skutki, gdy jest długotrwały i zbyt silny, przekraczający możliwości dostosowania się stresowej sytuacji osoby, która się w niej znajduje. - Stres nie jest najprzyjemniejszą emocją. Pojawia się w sytuacji, która nie jest dla nas komfortowa, kiedy musimy stawić wyzwanie czemuś nowemu, zebrać naszą energię i sprawić, by z danej sytuacji wybrnąć jak najlepiej - mówiła Wioletta Szymańska z Indywidualni.pl.

U każdego z nas może objawiać się w inny sposób i wynikać z różnych czynników, dlatego gość w studiu radziła, by przyglądać się temu, co najczęściej wywołuje u nas uczucie stresu. - To cały ciąg procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Warto uświadomić sobie, w jaki sposób te mechanizmy przebiegają właśnie po to, by je oswoić - radziła. 

Dlaczego się stresujemy? Jak pokonać stres? Czy warto z nim walczyć? Czy da się przekuć go na coś pozytywnego? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Wiolettą Szymańską z Indywidualni.pl.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Wioletta Szymańska z Indywidualni.pl.

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 14.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie pod presją. Jak uwolnić się od wewnętrznej blokady?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 07:00
- Życie pod presją, w skrajności, może nawet niszczyć i uniemożliwiać funkcjonowanie. Osobiście staram się tej presji unikać, ale w życiu jest tak, że trudno to zrobić - mówi Paulina Boruc. - Presja jest, ale ważne jest to, jak sobie z nią radzimy - dodaje Stefan Stawicki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stres w pracy. Mobilizuje czy zabija kreatywność?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 18:29
Co piąty Polak doświadcza go codziennie, a blisko połowa z nas twierdzi, że stresuje się często lub bardzo często. Nadmiar obowiązków, trudne zadania, lęk przed porażką, brak wsparcia ze strony pracodawcy i współpracowników - te czynniki mogą wywoływać stres zawodowy, który odpowiada za nasze samopoczucie i może przyczyniać się do problemów zdrowotnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak umiejętności skupienia - "codzienność wielu pootwieranych procesów"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 13:00
Cal Newport to autor książki "Deep Work", poświęconej budowaniu stanu skupionej pracy. Pracy głębokiej przeciwstawia pracę płytką, czyli coś, co można łatwo powtórzyć. Dlaczego warto trenować pamięć i jakie efekty można osiągnąć dzieki takim ćwiczeniom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stres - jest z nami od dziecka. Jak go pokonać?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 09:00
- Stres jest zupełnie naturalnym elementem naszego życia. Jeśli podchodzimy do czegoś nowego, to musimy zawsze być troszeczkę zestresowani, ponieważ jest to warunek mobilizacji - mówi Joanna Godecka, terapeutka. Kiedy więc jest niepotrzebny i jak sobie z nim radzić? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Detoks emocjonalny - przywraca życiu smak

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 12:20
Nie odkładaj życia na później - zachęca w swojej książce terapeutka i coach Joanna Godecka i podpowiada, jak pokonać jedną z groźnych chorób cywilizacyjnych XXI wieku.
rozwiń zwiń