"Job crafting" - co to takiego?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 14:30
W skrócie "job crafting" oznacza modelowanie pracy. W audycji porozmawiamy z psychologiem z USWPS Malwiną Puchalską-Kamińską, która podpowie jak zmienić swoje podejście do swoich zadań w pracy i dobrze się w niej czuć.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Jelena Zelen

uśmiech pixa 1200.jpg
Uśmiechnięta depresja. Gdy wciąż robisz dobrą minę do złej gry

Sprawdzimy jak przywrócić pracownikowi poczucia sensu w realizowanych przez niego zadaniach, a tym samym zwiększyć jego zaangażowanie. W świetle teorii amerykańskich psychologów Amy Wrzesniewski z Uniwersytetu Michigan oraz Jane E. Dutton z Yale University, to pracownik potrzebuje przejąć odpowiedzialność za swoje dobre samopoczucie w pracy i zadbać o sens tego, czym zajmuje się na co dzień. Bo, podobno, nikt nie zrobi tego za niego tak dobrze, jak on sam.

Czytaj także:


***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" we czwartek (4.03) o godzinie 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek

aw

Czytaj także

Kimono w wielowarstwowej grafice. Kordegarda zaprasza na "Kata/Kami"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 13:00
Wystawa "Kata/Kami" to ekspozycja prac profesor Elżbiety Baneckiej, graficzki i artystki wizualnej, która od 30 lat inspiruje się Japonią. Teraz na warsztat wzięła kimona. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Notatki wizualne. Jak uczyć się dzięki nim do egzaminu?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 09:44
Tworzenie notatek wizualnych, czyli tzw. pochodnych mapy myśli to umiejętność, która - we współczesnej kulturze, opartej na obrazach - bardzo się przydaje.
rozwiń zwiń