X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fotografia w przestworzach. Pojawił się najnowszy album Kacpra Kowalskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 15:00
Od dwudziestu lat łączy swoje dwie największe pasje - fotografię i lotnictwo. Z wysokości ok. 150 metrów uwieczniał niedostępne z ziemi krajobrazy dokumentując naturę i jej modyfikacje, na które wpływ miała działalność człowieka.
Audio
  • Kacper Kowalski o sztuce podniebnej fotografii (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment zdjęcia ilustrującego najnowszą książkę Kacpra Kowalczyka Over
Fragment zdjęcia ilustrującego najnowszą książkę Kacpra Kowalczyka "Over"Foto: mat. pras./kacperkowalski.pl/pl/project/over

Kacper Kowalski jest polskim fotografem i pilotem, który spędził z aparatem tysiące godzin w powietrzu. Projekty dokumentalne, w większości tworzone w Polsce, przyniosły mu nagrody World Press Photo czy Picture of the Year International. Właśnie ukazał się album "Over", który jest zbiorem prac artysty. O tym w jaki sposób udaje mu się opisywać rzeczywistość za pomocą fotografii opowiadał w rozmowie z Dominiką Klimek

Kacper Kowalski Stając za aparatem chciałem być maksymalnie obiektywny. Pokazywać cechy charakterystyczne dla cywilizacji i człowieka

- Kiedy zaczynałem nie istniały drony, ani fotografia cyfrowa, a ultralekkie lotnictwo cywilne dopiero rodziło się w Polsce. Moje zdjęcia tworzone z góry były jak łupy. To, że się podobały i dostawały nagrody dodawało mi pewności, że ten wysiłek jest potrzebny - opowiadał.

Jak wygląda łączenie pracy pilota i fotografa w praktyce? Co przedstawiają zdjęcia zebrane w albumie "Over"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: w nagraniu rozmowy Kacper Kowalski (fotograf i pilot)

Data emisji: 21.12.2017

Godzina emisji: 11.47

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fotografowanie samolotów - to są wielkie emocje

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 18:10
- Fotografowanie samolotów to trudna sprawa. Polujemy przede wszystkim na zdjęcie, a nie na samolot. Czasem nawet najlepsza maszyna nie jest gwarantem tego, że zdjęcie będzie doskonałe - przekonuje Sławek Hesja Krajniewiski, pasjonat fotografii lotniczej.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotterzy, czyli jako "ustrzelić" samolot aparatem

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 20:30
Spotterów siedzących z aparatem fotograficznym na drzewach, stojących na górkach, drabinach czy dachach samochodów można często dostrzec przy ogrodzeniu lotniska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografie Krzysztofa Millera - chropawość i punk rock

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 15:30
- Krzysztof Miller chciał, żeby świat dowiedział się pewnych rzeczy, żeby jego zdjęcia trafiały na pierwsze strony gazet. Przyglądał się życiu chropowatemu, brudnemu i nieprzyjemnemu - mówi w Czwórce Beata Łyżwa-Sokół, szefowa Działu Foto Gazety Wyborczej.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poland: above & around" - Polska z masztów telekomunikacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 10:23
Film powstał w trakcie podróży po Polsce, podczas której jego twórcy wspinali się na maszty telekomunikacyjne rozproszone po całym kraju. - Nasze trasa wiodła przez Kazimierz Dolny, Zakopane, po Śnieżne Kotły, a potem Świnoujście, Krynicę Morską i Giżycko - wspominali Aleksandra Łogusz i Maciej Margas.
rozwiń zwiń