X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Damian Sikorski o biografii amerykańskiej legendy muzyki soul

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 14:02
- "Załatw publikę i spadaj" jest jedną z nielicznych biografii, która napisana była z taką starannością. Widziałem do tej pory wiele dokumentów dotyczących twórczości Browna, ale ta pozycja jest naprawdę dobrze napisana - mówił dziennikarz muzyczny Damian Sikorski.
Audio
  • "Załatw publikę i spadaj" Damian Sikorski o biografii legendy muzyki funk (Stacja kultura/Czwórka)
James Brown
James BrownFoto: PAP/KEYSTONE

aniela artur rubinstein pap 1200.jpg
Nela i Artur. Czy dla miłości warto poświęcić siebie?

Chyba nie ma osoby, która podważyłaby opinię o doskonałym wyczuciu muzycznym artysty. Z jego licznych biografii wynika jednak, że był także kiepskim biznesmenem, furiatem i szefem, z którym trudno było współpracować - czy w określeniach, które przylgnęły do Jamesa Browna jest ziarno prawdy?

- Perfekcjonizm i apodyktyczność były cechami, które sprawiały, że wielu muzyków rezygnowało ze współpracy z nim, zdarzało się także, że on sam porzucał projekty nie mogąc znaleźć z artystami wspólnego języka. W swoim zespole ustalił kary finansowe za banalne przewinienia. Muzycy mogli być winni tego, że nie dość starannie wypastowali buty, lub podczas koncertu tańczyli nie czując rytmu - opowiadał jeden z dziennikarzy. 

- Był Alem Capone świata muzyki. Na scenie sprawiał wrażenie przywódcy, który za pomocą swojej muzyki porywał z krzeseł tłumy, ale w życiu prywatnym był po prostu zagubionym gościem. Człowiekiem, który żył obok systemu i najwyraźniej nie chciał w nim uczestniczyć - mówili dziennikarze Czwórki.

Jakie życie prowadził James Brown? Czy historia zapamiętała go wyłącznie jako antysystemowego geniusza i protoplastę muzyki funk i soul? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Ania Hardej

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 19.02.2018

Godzina emisji: 10.45

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: kobiecość pozwala mi pisać

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 15:00
- Każdy mężczyzna ma w sobie trochę kobiety, tak jak każda kobieta ma wewnątrz nieco mężczyzny. Są faceci, którzy tę swoją kobietę wbijają w ziemię. A ja pozwoliłem jej pisać - wyznaje w Czwórce reportażysta Mariusz Szczygieł. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pazur sprawiedliwości" - historia kryminalna z papugą w tle

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 14:52
Leoni Swann specjalizuje się w kryminałach komediowo-filozoficznych, których bohaterami są zwierzęta. Po książkach "Sprawiedliwość owiec", "Triumf owiec" i "Krocząc w ciemnościach" przyszła kolej na "Pazur sprawiedliwości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Swing time" czy "Pragnienie"? Najlepsze książki 2017

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 14:26
"Swing time" Zadie Smith, "Pragnienie" i "Śmierć przewodnika rzecznego" Richarda Flanagana, biografia Stanisława Lema według Wojciecha Orlińskiego - w Czwórce sprawdzaliśmy, do których książek warto było zajrzeć w 2017 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki był rok 2017 w literaturze non-fiction?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 08:30
- Panuje przekonanie, że obecnie w Polsce jest moda na reportaż. Tak naprawdę ten gatunek zawsze był u nas popularny - opowiadał bloger i dziennikarz zajmujący się literaturą faktu Rafał Hetman.
rozwiń zwiń