Gdzie zobaczyć Szekspira w Warszawie? Wybierz się do parku

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:30
Rusza kolejna odsłona projektu "Szekspir w parku". Tym razem na scenie plenerowej w parku na warszawskim Wilanowie zostanie wystawiony spektakl "Sen nocy letniej". - Scena jest umowna, jesteśmy na lekkim podniesieniu, ale bez dachu, co oznacza, że totalnie zacieramy granicę pomiędzy nami a publicznością - mówi aktor Łukasz Kurczewski. - Chcemy, żeby publiczność była jak najbliżej nas.  
W ramach projektu Szekspir w parku w parku w Wilanowie zostanie wystawiony spektakl Sen nocy letniej
W ramach projektu "Szekspir w parku" w parku w Wilanowie zostanie wystawiony spektakl "Sen nocy letniej" Foto: Shutterstock / Fer Gregory

Już 24 czerwca w parku w Wilanowie odbędzie się premiera spektaklu plenerowego "Sen nocy letniej". Przedstawienie można będzie oglądać w ramach projektu "Szekspir w parku", którego ideą jest popularyzowanie dziedzictwa Williama Szekspira. Spektakle oferowane są bezpłatnie w parkach oraz przestrzeniach publicznych, dostępne dla wszystkich, niezależnie od wieku, statusu społecznego czy finansowego.

Ta ogólnoświatowa inicjatywa zrodziła się w nowojorskim Central Parku w 1954 roku, a jej pomysłodawcą był wybitny reżyser Josepha Pappa, twórca słynnego Public Theater. - W wystawianych podczas festiwalu przedstawieniach występowały takie gwiazdy jak: Meryl Streep, Anne Hathaway, Denzel Washington, Natalie Portman czy Al Pacino - wymienia aktorka Kasia Kołaczek. - W naszym spektaklu wystąpi 18 osób. Na scenie w Wilanowie pojawi się plejada fantastycznych aktorów, między innymi Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Dominik Bąk, Anna Jarosik i Jakub Wons. Pełna lista aktorów jest dostępna na stronie. 

Jak mówią goście Czwórki, twórcy przedstawienia wychodzą z Szekspirem do ludzi. - Ludzie, oglądając nas, mogą siedzieć na kocach, na leżakach, mogą sobie przynieść coś do jedzenia. To nie jest taki typowy formalny teatr - opowiada Kasia Kołaczek. - To jest teatr pod chmurką, na powietrzu. Ma być miło, przyjemnie. Ma przede wszystkim zadziać się magia, bo jest to spektakl magiczny. "Sen nocy letniej" jest przecież o przenikaniu się świata magicznego z realnym. Mamy nadzieję, że to się właśnie zadzieje.


Źr. Facebook/Szekspir w parku

Premiera spektaklu "Sen nocy letniej" Williama Szekspira w reżyserii Johna Weisgerbera już 24 czerwca. Spektakle w Parku w Wilanowie można będzie oglądać bezpłatnie do 10 lipca po wcześniejszej rejestracji. 


Posłuchaj
10:17 Czwórka/ Stacja kultura szekspir w parku 22.06.2022.mp3 W audycji mówimy o plenerowym przedstawieniu "Sen nocy letniej" Williama Szekspira w parku w Wilanowie (Stacja kultura/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Kasia Kołaczek, Łukasz Kurczewski (aktorzy)

Data emisji: 22.06.2022

Godzina emisji: 11.35

aw

Czytaj także

Jak zacząć na wiosnę przygodę z rolkami?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 21:17
- Jeśli nie przywykliśmy do uprawiania aktywności na co dzień, to pierwsze rolki warto wypożyczyć zamiast inwestować w zakup. To wymagający sport i szybko można się zniechęcić - przestrzegał w Czwórce rolkarz i instruktor tej dyscypliny Patryk Przyczyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medytacja to "ćwiczenie na mięsień akceptacji"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 21:15
Jeśli nie potraficie odpoczywać, regenerować się po treningach, prowadzicie stresujący tryb życia i macie problem ze skupieniem. W wyciszeniu może pomóc medytacja.
rozwiń zwiń