Muzyka w życiu Magdaleny Kumorek

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 17:06
– Lubię śpiewać piosenki Agnieszki Osieckiej, a najczęściej słucham utworów skomponowanych przez mojego męża – zdradza aktorka.
Audio
– Jakoś tak się złożyło, że oprócz umiejętności aktorskich, obdarzona zostałam również jakimiś zdolnościami wokalnymi – skromnie przyznaje Magdalena Kumorek. Aktorka znana np. z seriali "Przepis na życie" i "Hotel 54", jak również z filmu "Poranek kojota", była gościem audycji "Pod lupą". W rozmowie z Justyną Dżbik mówiła m.in. o muzyce, która w jej życiu występuje się w różnych formach.

Choć Magdalena Kumorek nie raz pojawiała się na Festiwalu Piosenki Aktorskiej, gdzie zachwycała publiczność swoimi występami, to nie chce być określana mianem wokalistki. – Nie postrzegam siebie w ten sposób. Uważam siebie przede wszystkim za aktorkę – tłumaczy. Śpiew jest dla niej tylko dodatkowym zajęciem.

Aktorka przyznaje jednak, że w jej głowie kilka lat temu pojawił się pomysł nagarnia płyty. – Skończyło się jedynie na stworzeniu demówki, która możliwe, że leży gdzieś u moich przyjaciół – zdradza. Artystka wyjaśnia, że nie czuje potrzeby wkraczania na rynek muzyczny, to aktorstwo jest pasją, której chce się w pełni poświęcać.

W repertuarze Magdaleny Kumorek królowały piosenki Agnieszki Osieckiej. – W utworach zwracam uwagę przede wszystkim na słowa, a wszystko co wyszło spod pióra Osieckiej jest pełne kobiecych przemyśleń i nastrojów. Wielką frajdę sprawi mi sięganie po jej teksty – przyznaje aktorka. Do jej ulubionych należą również teksty Jacka Kaczmarskiego.

A czego Magdalena Kumorek lubi słuchać w swojej mp3? Okazuje się, że aktorka jest tak zapracowana, że nie ma czasu poznawać różnych gatunków muzycznych. To, co najczęściej wpada jej w ucho jest autorstwa jej męża – kompozytora. – Sięgam po muzykę klasyczną, gdyż odczuwam wielką potrzebę wyciszenia. Moje życie nabrało takiego tempa, że każdy moment, kiedy można wcisnąć hamulec jest bezcenny – tłumaczy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się m.in. dlaczego Magdalena Kumorek zdecydowała się odejść z serialu "Samo życie", jak również poznać szczegóły pracy ekipy serialu "Przepis na życie", wysłuchaj całości rozmowy Justyny Dżbik z aktorką.

Magdalenę Kumorek będzie można zobaczyć 14 lipca na scenie Amfiteatru Bemowo w Warszawie, gdzie wspólnie z innymi artystami śpiewać będzie piosenki Agnieszka Osieckiej. Start koncertu o 19.00. Wstęp wolny.

ap

Magdalena Kumorek "Gdzieś w nas"

Czytaj także

Iza Kuna: Aktorka szukająca "dymu"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 12:44
– Staram się tworzyć świat wokół siebie, zamiast go odtwarzać – podkreśla Iza Kuna, aktorka telewizyjna i teatralna, a od niedawna także pisarka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od dziecka w świecie dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2011 12:24
– Początkowo to była zabawa, i to świetna zabawa. Byłam zachwycona i w ogóle nie zdawałam sobie sprawy z tego, jakie to ma efekty uboczne – tak Ola Szwed zaczynała swoją przygodę z aktorstwem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Roma Gąsiorowska: Nie chcę być "starą aktorką"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2011 14:26
Za rolę młodej matki w filmie "Ki" została nagrodzona na festiwalu w Gdyni, otrzymała statuetkę dla najlepszej aktorki. Roma Gąsiorowska opowiada w Czwórce o swoim życiu i planach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marieta Żukowska: Jestem uzależniona od podróży (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2011 08:00
– Po zakończonej pracy myślę tylko o tym, by gdzieś wyjechać – przyznała aktorka w rozmowie z Ulą Kaczyńską. Co jeszcze zdradziła w "EX Magazine"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Sroka - śpiewająca aktorka

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2011 14:30
Już jako dziecko Anna Sroka wymarzyła sobie ten zawód: aktorstwo. Dziś nie tylko można ją oglądać na deskach stołecznych teatrów. Wydaje też solową płytę.
rozwiń zwiń