"Wirtualna wojna" w domowym zaciszu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 10:30
Jacek Bławut zrobił film o graczach. To dorośli mężczyźni, których połączyła prawdziwa pasja oraz sieciowy... symulator lotniczy.
Audio
  • Dr Mirosław Filiciak był gościem Justyny Dżbik

- Film Jacka Bławuta jest pod wieloma względami znakomity. Mówi o grze komputerowej, a jego bohaterami są ludzie namiętnie grający w symulator lotniczy - opowiada Dr Mirosław Filiciak ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. -  To nie są nastolatkowie, lecz dorośli faceci - dodaje. - W wielu wypadkach ci panowie mają dzieci, wnuki, ustabilizowane życie zawodowe. Ale, delikatnie rzecz ujmując, lubią grać.

- "Wirtualna wojna" pokazuje, jak ludzie są różni i że czasami robią dziwne rzeczy. Gra komputerowa to tylko "wehikuł", żeby o tym opowiedzieć - wyjaśnia gość Justyny Dżbik. - Tam są autentyczne nienawiści, a przed ekranami komputerów siedzą prawdziwi ludzie - dodaje.
Świat gier jest wciąż bardziej męski niż kobiecy. Jako graczy identyfikuje się 2,5 raza więcej panów niż pań. Często zdarza się natomiast, ze kobiety są wytrwałymi asystentkami swoich mężów, np. podają im herbatę podczas gry...
Jak wygląda świat polskich graczy i kogo dziś można zidentyfikować jako "homo wirtualus" - dowiesz się, słuchając audycji Justyny Dżbik.

(pj)

Czytaj także

Dzieci Pragi malują Warszawę na Euro

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 08:00
- Na początku nie było łatwo. Na pierwszych dzieciaki zajęciach rysowały głównie emblematy Legii i innych klubów sportowych - opowiadali w Czwórce organizatorzy akcji "This Way".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vogule - cała prawda o "warszawce"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 15:23
W sieci powstał nowy magazyn o gwiazdach i gwiazdeczkach - prawie jak Vogue. To nowe spojrzenie na warszawskich celebrytów i celebrytki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niech "Kibice śpiom gdzie chcom"!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 14:00
Organizatorzy akcji apelują do służb miejskich, by nie karały mandatami fanów piłki nocujących w miejscach użyteczności publicznej. Sami załatwiają darmowe noclegi w hotelach!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martyna Wojciechowska: To kobiety strzegą kultury

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 16:43
Zwiedziła dziesiątki krajów, była na krańcach świata, spotkała wiele fascynujących kobiet i pisze o nich książki...
rozwiń zwiń