Nietypowe i typowe zimowe aktywności sportowe

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2023 07:10
Zima to w sporcie nie tylko narty i snowboard, choć to one królują. Okazuje się, że zimą świetny jest też triathlon, a i wioślarze nie leniuchują. O tych wszystkich dyscyplinach sportowych opowiemy w "Co Was kręci". 
Triathlon zimą - to możliwe
Triathlon zimą - to możliweFoto: shutterstock.com/Maridav

Tuż po 10.00 nasze studio odwiedzi Bartosz Nowicki, triathlonista-amator, uczestnik poprzednich edycji Indoor Triathlon Series, uczestnik Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3 w Lahti w kategorii amatorów. W Czwórce opowie o triathlonie pod dachem. Okazuje się on idealną okazją, by spróbować swoich sił w triathlonie nie czekając na lato. Najpierw na zawodników czeka pływanie 600 metrów w basenie pod okiem ratowników. Kolejny etap to krótki bieg do hali sportowej, cały czas pod dachem. A tam 15 km jazdy na rowerze stacjonarnym i krótki, trzykilometrowy bieg na bieżni mechanicznej.

W drugiej godzinie naszym gościem będzie Szymon Pośnik, wioślarski wicemistrz świat, brązowy medalista mistrzostw Europy. Szymon opowie nie tylko o treningu wioślarskim, ale również o tym, w jaki inny sposób przygotowuje się do sezonu np. biegając na biegówkach. 

Sprawdzimy też, co działo się w Krakowie na mistrzostwach świata Super Enduro Kraków. 

Wraz z Hanną Dołęgowską ruszymy na Spitsbergen. Okazuje się, że to idealne miejsce do skituringu w Arktyce. Sprawdzimy kiedy najlepiej się tam wybrać. 

O 9.00 przypomnimy rozmowę z Dariuszem Rodewaldem tuż przed zbliżającym się Rajdem Dakar. Sprawdzimy jak wyglądają przygotowania z perspektywy mechanika holenderskiej załogi ciężarówki. 

***

Na audycję z cyklu "Co Was kręci" w niedzielę (10.12) o godzinie 9.00 zaprasza Piotr Galus.

pj/pr

Czytaj także

"Zuza". Obraz o Zuzannie Witych - mistrzyni freeride'u

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2023 13:32
Zuza Witych, narciarka freestylowa, opowieścią o swojej sportowej drodze dzieli się w filmie "Zuza". W Czwórce zdradza tajniki powstawania filmu, inspiracje i swoje marzenie na nadchodzący narciarski sezon. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sezon zimowy. Czas na narty. Zadbaj o przygotowanie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2023 13:53
To już najwyższy czas, by przygotować się do zimowego sezonu sportowego. Dominika Srokosz, instruktorka narciarstwa, zachęca, by przed szaleństwem na stoku zadbać o trening motoryczny. 
rozwiń zwiń