X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niebezpieczny ruch antyszczepionkowy - czy zdrowie publiczne jest zagrożone?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 16:00
Od początku roku odnotowano 144 przypadki odry. Tak wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PIH. Rok temu było ich o połowę mniej. Powrót odry łączony jest z aktywnością ruchów antyszczepionkowych. 
Audio
  • Jak walczyć z szerzeniem się fałszywych teorii naukowych? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Oksana Kuzmina/Shutterstock.com

Każda terapia środkami medycznymi może powodować reakcje niepożądane. Nawet przyjmowanie witaminy C prof. Andrzej Radzikowski, WUM

- Lobby antyszczepionkowe niewątpliwie stanowi zagrożenie. Dla rozszerzania się choroby i doprowadzenia do prawdziwej epidemii - mówił prof. Andrzej Radzikowski, spec. ds chorób dzieci i rodziny z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Na dzień dzisiejszy mamy do czynienia z nasiloną rozpoznawalnością odry. To jeszcze nie jest, ale w każdej chwili może stać się epidemią - wyjaśniał.

- Przyczyn psychologicznych nieszczepienia dzieci jest kilka. Jedną z nich jest spóźniony brak reakcji ze strony środowisk naukowych na pseudonaukę, która promowana była za pomocą mediów społecznościowych - przyznawała Maja Herman, psychiatra z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Ruch antyszczepionkowy rozwinął się na lęku rodzica o zrowie ich dziecka. Dopiero niedawno autorytety medyczne zaczęły polemizować na forach z osobami szerzącymi fałszywe teorie - przekonywała.

Lobby antyszczepionkowe jest efektem wielokrotnie powtórzonego kłamstwa. Po jakimś czasie część osób zaczęła uznawać je za prawdę Maja Herman

Czym jest NOP i w jakich sytuacjach może się pojawić? Czy ruch antyszczepionkowy zagraża zdrowiu publicznemu? Czy czeka nas powrót groźnych chorób zakaźnych? W jaki sposób swoje teorie argumentują osoby popierające ruch antyszczepionkowy i czy są one medycznie uzasadnione? Skąd w Polsce pojawił się wirus odry? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: mat. rep.: Joanna Narożniak (rzecznik prasowy Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie); w studiu: Maja Herman (spec. psychiatra WUM), prof. Andrzej Radzikowski (spec. ds chorób dzieci i rodziny, WUM)

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 6.11.2018

Godzina emisji: 16.07

ac/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odra powraca. Czy czeka nas epidemia?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 19:46
- W Europie obserwujemy ogromny, kilkusetprocentowy wzrost zachorowań na odrę. Pojawiły się również zgony z powodu tej choroby - mówi dr Iwona Paradowska-Stankiewicz w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prosty skład = zdrowie? Jak szukać dobrego jedzenia?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 16:00
Produkty spożywcze nie smakują jak te, które znamy sprzed kilkunastu lat. Na pieczywie pleśń nie pojawi się po paru dniach, mleko nie kwaśnieje, a jabłka pokrywa warstwa wosku. Jak szukać dobrego jedzenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy produkty w Polsce są niższej jakości niż ich zachodnie odpowiedniki?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 17:02
Towary spożywcze sprzedawane pod tą samą marką w zależności od kraju mogą mieć inny skład. 
rozwiń zwiń