NASA zaprasza na wirtualny spacer w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 23:17
Spacer wśród gwiazd i to bez wychodzenia z domu możliwy jest dzięki NASA. Jedna z największych agencji kosmicznych na świecie, na czas epidemii przygotowała dla ciekawych międzygalaktycznych podróży wycieczkę poza orbitę Ziemi.
Audio
  • NASA at home. Cyfrowy spacer bez grawitacji (Czat Czwórki)
NASA
NASAFoto: NASA

Kosmos od lat inspiruje i ciekawi. Dzięki nowym technologiom każdy z nas z własnego domu może go dosłownie zwiedzać. Podczas pozaziemskiego spaceru możemy zajrzeć na pokład statku kosmicznego, przyjrzeć się pracy kosmonautów i ich życiu. 

- Możemy poczuć się jak inżynierowie NASA zwiedzając centrum kosmiczne i uczestniczyć w misji. Zaglądamy do laboratoriów tworzących nowe technologie. To wyjątkowa okazja, by sprawdzić, co dzieje się na Ziemi w związku z badaniami w kosmosie. Członkowie załogi zdradzają, co zrobić, by stać się jej częścią. 

Przyglądając się ich codzienności w kosmosie wysłuchamy historii o wielomiesięcznej izolacji i rutynie, szczególnie bliskich widzom w ostatnim czasie. Jak mówią: kiedy astronauci są na Ziemi, marzą o locie w kosmos, jednak kiedy długo przebywają na statku chcieliby tylko zostać w domu wraz ze swoimi rodzinami. 

Z kursów, które znajdziemy na ich oficjalnej stronie i w mediach społecznościowych dowiemy się co buduje sektor kosmiczny, znajdziemy kursy astronomiczne i inżynieryjne. W ramach "NASA at home" naukowcy dowiedzą się jak dołączyć do grup badawczych poszukujących nowych planet, a Ci szukający na stronie rozrywki zobaczą m.in. rozgrywki tenisa bez grawitacji. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Kinga Gruszecka (Polska Agencja Kosmiczna)

Data emisji: 15.04.2020

Godz. emisji: 16.36

ac

Czytaj także

Przyszłość mediów cyfrowych i tradycyjnych - co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 19:08
Prasa, radio, telewizja, komputery stacjonarne, Internet, smartfony, media społecznościowe, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość - jaka jest perspektywa rozwoju mediów cyfrowych na świecie, a jaka w Polsce?
rozwiń zwiń
Czytaj także

COVID-19. Czy zakupy trzeba czyścić po powrocie do domu?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 22:32
Wirus COVID-19 nie jest przenoszony za pośrednictwem jedzenia - takie jest stanowisko Światowej Organizacji Zdrowia. Większość sprzedawana jest w ochronnych opakowania, jednak co z produktami sprzedawanymi w sklepach "luzem"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Masny: nieprzeciętność to energia, która łamie schematy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 17:50
Od 7 lat aktywnie współtworzy i obserwuje polski rynek internetowy. W tym roku w Czwórce szuka Nieprzeciętnych. - Ludzie młodzi są ideowi, świat oparty na potędze pieniądza jeszcze nie zdążył ich zepsuć. I ja chcę wspierać takie osoby - deklaruje Rafał Masny, jeden z założycieli kanału Abstrachuje.TV.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rekordowa susza. Czy zabraknie nam wody?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 23:05
W prawie całej Polsce leśnicy ogłosili stan zagrożenia pożarami. Ciepła zima i minimalna ilość opadów śniegu spowodowały, że poziom wilgotności gleby jest na dramatycznie niskim poziomie. To trzeci rok suszy. Prognozuje się, że ta będzie najdotkliwsza od 50 lat.
rozwiń zwiń