Zdalne uniwersytety jeszcze w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 21:14
Uniwersytet Medyczny w Lublinie ogłosił, że zdalne nauczanie utrzymane w roku akademickim 2020/2021. W semestrze zimowym 2020/2021 wszystkie wykłady, seminaria, lektoraty z języków obcych, ćwiczenia z zakresu nauk humanistycznych i społecznych oraz ćwiczenia prowadzone w ramach pracowni komputerowych będą prowadzone wyłączenie zdalnie. Czy podobne praktyki zostaną wprowadzone także na innych uczelniach?
Audio
  • Sesja online nie ułatwi ściągania (TOP/Czwórka)
Czas pandemii jest trudny dla każdego z nas, codziennego życie - zupełnie inne niż to sprzed kilkunastu lat.
"Czas pandemii jest trudny dla każdego z nas, codziennego życie - zupełnie inne niż to sprzed kilkunastu lat".Foto: shutterstock.com/Gladskikh Tatiana

Egzamin bez stresu i garnituru

W tym roku studentów czeka najbardziej nietypowa sesja egzaminacyjna, ponieważ w całości odbędzie się ona zdalnie. Zdających monitorować będzie włączona w trakcie pisania testu kamerka internetowa, a rozwiązać możemy go w zaciszu domowym, z kubkiem gorącej herbaty, w wygodnym fotelu. - Nie musimy ubierać się w garnitur, jechać na uczelnię i stresować - przekonują uczniowie.

Czas egzaminu znacznie się skraca

Choć wszystko odbywa się zdalnie, to egzamin trwa krócej. - Nie musimy legitymować każdego ze studentów przed wejściem na salę, testy odbywają się równolegle - mówiła dr Jolanta Tkaczyk z Akademii Leona Koźmińskiego. Jedyne, co musi zrobić egzaminator, to sprawdzić, czy osoby, które wyświetlają się na kamerze to studenci uprawnieni do przystąpienia do egzaminu. 

Test zdalny ułatwi ściąganie?

Egzaminy ustne nie różnią się znacznie od tych, które do tej pory odbywają się na żywo, testy rozwiązywane są na czas i online. Ci, którym przyszłoby do głowy ściąganie na teście, niestety się rozczarują. Ci, którzy będą chcieli zajrzeć do ściągi z interentu, zostaną błyskawicznie wyrzuceni z zakładki, w której rozwiązywany jest test. Egzaminy ustne będą nagrywane i przechowywane w uniwersyteckiej chmurze przez dwa tygodnie. Pozwoli to zweryfikować, czy przebiegł tak, jak należy. 

Przede wszystkim, jak mówią egzaminatorzy, starają się ufać swoim studentom i możliwie ułatwiać zaliczenie wszystkich przedmiotów. Za wszystkich żaków zdających sesję online trzymamy kciuki!

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Mateusz Kulik

Data emisji: 10.06.2020

Godzina emisji: 18.15

ac


Czytaj także

Telefony stacjonarne będą wyparte przez komórki?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 19:18
Choć wydawałoby się, że telefony stacjonarne odeszły już do lamusa, jak podkreślał gospodarz audycji Kuba Marcinowicz, z badań wynika, że w domach ma je 10 proc. Polaków. Z telefonów stacjonarnych korzysta w naszym kraju także 23 proc. firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilga. Prawdopodobnie nigdy nie widzieliście tego ptaka

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 14:37
- Wilgi mają bardzo jaskrawe kolory, mimo to ciężko je dostrzec, są bardzo płochliwe, zakładają gniazda wysoko w koronach drzew. Gdy jednak je dostrzeżemy, ciężko pomylić je z innymi gatunkami - tłumaczyła Magdalena Dziadosz ze Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy naprawdę można zaniemówić z wrażenia?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 15:17
- Pod wpływem silnych emocji, niekoniecznie negatywnych, może dojść do chwilowej utraty głosu, która może przerodzć się w afonię - wyjaśnia neuropsycholog Marta Jakubowska-Dudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus kontra studenci. Co wydarzy się po wakacjach?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 18:40
Wykłady online, zajęcia przez kamerę i zdalne obrony - tak wygląda dziś życie studentów. W związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną, niepewny jest także przyszły rok akademicki. 
rozwiń zwiń