Język w sieci i gordyjskie węzły przesiadkowe

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 12:18
W programie sprawdzimy, jakie błędy językowe popełniali najczęściej internauci w ubiegłym roku, dowiemky się też, jak usprawnić komunikację w dużych miastach. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/michaeljung

Program rozpoczniemy od omówienia wyników raportu przygotowanego przez serwis Nadwyraz.com we współpracy z serwisem Polszczyzna.pl. To już trzecia taka inicjatywa, która ponownie zbadała jakość języka, jakim polscy internauci posługują się w sieci. Jak czytamy w opisie tego przedsięwzięcia, głównym celem badających były "portale, których użytkownicy komunikują się naturalnie i spontanicznie". Pozwoliło to na sprawdzenie standardów językowych przeciętnych polskich internautów w zwykłych codziennych wypowiedziach.

Czytaj także: 

Przetestujemy także aplikację "Vegan pochet - is it vegan?" dla tych, którzy zadają sobie pytanie czy to, co akura mają ochotę zjeść jest wegańskie. Nie dotyczy to tylko jedzenia, ale też kosmetyków i ubrań.

Po godz. 18.05 tematem programu będą "gordyjskie węzły przesiadkowe". Często przesiadki wiążą się z pokonaniem nawet kilkuset metrów, schodów do przejścia podziemnego czy skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Niekiedy okazuje się, że autobus odjeżdża akurat 2 minuty przed przyjazdem pociągu z którego wysiadamy - a kolejny dopiero za pół godziny. W audycji sprawdzimy, jak ułatwić sobie życie mogą pasażerowie komunikacji miejskiej. 

***

Na audycję  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem zapraszamy w środę po godz. 17.05. Program poprowadzi Kuba Marcinowicz

kd

Czytaj także

Co słychać w sieci? Hasztagi, trendy, ciekawostki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 13:54
Zaprosimy m.in. na przegląd najciekawszych wydarzeń internetowych tygodnia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na spędzanie czasu w sieci? Załóż klub książkowy

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 12:32
Ferie trwają, a z powodu pandemii większość z nas niestety spędza je w sieci. To świetny moment, by sprawdzić, jakie książkowe skarby kryją nasze domowe półki i założyć… klub książkowy z rodziną i znajomymi.
rozwiń zwiń