Rick i Morty zostaną bohaterami planszówki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:38
Rick i Morty wychodzą z ekranów i stają się bohaterami popularnej gry towarzyskiej. Twórcy gry "Operacja" weszli we współpracę z Adult Swim i stworzyli specjalną wersję gry inspirowaną serialem.
Audio
  • Powstała plaszówka na podstawie odcinka "Ricka i Morty'ego". Na stole "Operacji" wylądował Ruben (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Maskotki z podobizną Ricka i Mortyego
Maskotki z podobizną Ricka i Morty'ego Foto: shutterstock.com/Avivi Aharon

Producenci serialu i firma odpowiedzialna za kultową grę "Operacja" i stworzyli nową wersję gry inspirowaną kreskówkowym światem Ricka i Morty'ego. - Fani w oczekiwaniu na czwarty sezon mogą umilić sobie czas grając w serialową wersję kultowej "Operacji". Na stole do ping-ponga każdy z nas będzie mógł spróbować przywrócić do życia Rubena znanego z pierwszego sezonu - zapowiadała reporterka Czwórki Martyna Ogonek. 

Fabuła gry jest oparta na odcinku "Anatomy Park" - trzecim odcinku serialu, w którym Morthy zostaje wstrzyknięty do wnętrza Rubena. 


- Ta odsłona "Operacji nie różni się znacząco od standardowej gry z tą różnicą, że tym razem operujemy postać bezdomnego Świętego Mikołaja  - mówił krytyk filmowy Łukasz Muszyński. - Dla fanów serialu ta zmiana nabiera specjalnej wartości - komentował. 

Czym wersja oparta na serialu różni się od klasycznej wersji "Operacji"? Co znajdziemy w zestawie? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 8.38

ac/pj

Czytaj także

Gry symulacyjne. Pomogą w nauce i miejscu pracy?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 19:13
- To jest odmiana gier, które nazywamy "grami poważnymi". Ich celem nie jest rozrywka, ale uczenie i obrazowanie trudnych sytuacji - tłumaczy dr Marcin Wardaszko, ekspert w dziedzinie grywalizacji, dyrektor Centrum Gier Symulacyjnych i Grywalizacji w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renesans flipperów. Kto w nie dziś jeszcze gra?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 16:16
- Z flipperami jest jak z samochodami. Jeszcze 10 lat temu Maluch nie miał żadnej wartości. Kupowało się go za przysłowiową "stówkę". Dzisiaj stają się coraz droższe, bo jest ich coraz mniej - wyjaśniali w Czwórce Bartosz Radomyski i Paweł Nowak, autorzy pierwszego w Warszawie interaktywnego Muzeum Flipperów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Hodowla zwierzątek" - gra, która podbiła serca Polaków

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 14:11
- Czy to "Hodowla zwierzątek"? - Tak, Karol Borusk przy telefonie". Tak podobno zaczynało się wiele rozmów telefonicznych w domu polskiego profesora matematyki, twórcy legendarnej gry towarzyskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gry psychologiczne - zabawa, która pozwala odkryć siebie

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 12:56
- Projekt zaczął się w 2015 roku. Prowadziłem wtedy szkolenia biznesowe, na których często wykorzystywałem gry psychologiczne. Ta forma pracy cieszyła się sporym zainteresowaniem, więc postanowiłem ją przenieść na inny grunt - mówił Piotr Burkacki, psycholog i trener, pomysłodawca imprezy.
rozwiń zwiń