Hotel dla roślin. Co zrobić z kwiatami podczas wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 10:00
Gdy my wyjeżdżamy na wakacje, na wczasy ruszyć mogą także nasze domowe kwiatki. Na całym, świecie coraz większym zainteresowaniem cieszą się tzw. hotele dla roślin. Jak to działa?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/tsarevv

EKOiści w Katowicach (2) 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE Akcja "EKOiści" - promujemy ekologiczny styl życia

Oddawanie roślin do specjalnego "hotelu" to trend, który z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Wyjeżdżając na urlop wystarczy oddać swoje ukochane kwiatki fachowcom. Po powrocie odbieramy domowe rośliny i mamy pewność, że będą zdrowe oraz niewyschnięte - co niestety jest częstym widokiem po wejściu do domu po dłuższej przerwie. - Odpowiednio zajmujemy się tymi kwiatami, dbamy o nie, podlewamy je, mają odpowiednią formę nawożenia. Zapewniamy im właściwe warunki - mówił o takich miejscach Stanisław Kozłowski z gospodarstwa ogrodniczego "Polskie kwiaty". 

Posłuchaj
03:12 2020_07_15-07-17-53_CZWÓRKA_PS.mp3 Jak działają hotele dla roślin i jakie kwiaty możemy tam zostawić na "przechowanie"? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

shutterstock_474670045 ogórek kuchnia warzywa krojenie 1200.jpg
Klimatarianizm - dieta, która może pomóc Ziemi?

W takim hotelu dla roślin znaleźć się mogą właściwie przedstawiciele wszystkich gatunków roślin: od tych częstych, jakie spotkać można na co dzień, po bardzo rzadkie i wartościowe. - Zazwyczaj klienci oddają rośliny o większej wartości - tłumaczył jednak rozmówca reportera Czwórki Macieja Wójcika. I jak przekonywał, hotel dla roślin to nie tylko miejsce na "nocowanie", ale i prawdziwe "spa". - Jeśli roślina przyjedzie do nas z jakimś szkodnikiem, przeprowadzane są także zabiegi ochronne - mówił Stanisław Kozłowski. - Czasem także przycinamy rośliny. 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 15.07.2019

Godzina emisji: 7.17

kd

Czytaj także

Gruzja to nie tylko królestwo smaków

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 18:58
- Gruzja to kraj o bogatej historii i kulturze. Każdy Gruzin powie, że serce Gruzji bije w jego domu przy rodzinnym stole, kiedy zaprosi cię w gości - mówi reporter Grzegorz Kapla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblioteka muzyka. Vienio i jego literacko-kulinarno-kosmiczne podróże

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 14:00
W wakacyjnym cyklu sprawdzamy, co czytają i o czym piszą muzycy. - Czas izolacji to dobry moment dla polskiego czytelnictwa, a książki powracają do łask - mówił Vienio i polecał słuchaczom Czwórki m.in. książkę z pogranicza rzeczywistości i ezoteryki, a także literaturę... innych muzyków. 
rozwiń zwiń