Sekretne życie wron. Czego nie wiesz o tych ptakach?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 17:13
Wrony rozpoznają osoby, które zrobiły im krzywdę. Potrafią się zemścić i zbuntować przeciw wrogowi inne ptaki. Jak wygląda ich codzienne życie i gdzie najchętniej się stołują?
Audio
  • Tajemnice wron - czego nie wiesz o tych ptakach? (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/kevincnorris

kret pixa 1200.jpg
urocze zwierzątko, czy wróg kwiatowych rabat?

Wrona przypomina jasnego kruka, ale jest zdecydowanie mniejsza od niego. - To niezwykle inteligentny ptak o bardzo rozbudowanych zachowaniach społecznych i osobniczych. Wykorzystują każdą okazję, by zdobyć pokarm, nawet jeśli w grę wchodzi zabrania jedzenia koleżance lub wiewiórce - tłumaczyła Monika Klimowicz z ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Czy wrona jest ptakiem migrującym i czy opuszcza Polskę na zimę? Jaki kolor tak naprawdę mają te ptaki i z jakim innym gatunkiem są często mylone? Czym lubią sie bawić wrony i dlaczego zaliczane są do ptaków śpiewających, skoro… kraczą? O tym w nagraniu materiału reporterskiego Anny Hardej

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 7.36, 8.35

kd

Czytaj także

Zakopane - dziś Krupówki i Morskie Oko, kiedyś kolonia artystyczna

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 15:00
- Zakopane można w usytułować na mapie europejskich kolonii artystycznych końca XIX i początku XX wieku, czasów modernizmu - mówił Tomasz Drzewiecki, historyk sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejski wypad z Czwórką - Muzeum Mazowieckie w Płocku

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 15:20
Zbiory sztuki secesyjnej oraz stale powiększająca się kolekcja art déco to wizytówki tego miejsca. - Wystawa ściąga kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających rocznie. Jest największa i najbogatsza w Polsce - przekonuje Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pochwała analogowej fotografii w Centre Pompidou. Wystawa Sabine Weiss

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 18:02
Sabine Weiss to francuska fotografka i fotoreporterka, która swój pierwszy fotoreportaż stworzyła w 1945 roku. Wystawę jej zdjęć możemy oglądać w paryskiej galerii Centrum Pompidou.
rozwiń zwiń