Marcel Sabat: jestem głodny nowych wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 12:00
- Lubię filmy historyczne. Wiele osób mówi mi, że wizualnie pasuję do takich projektów, które powiązane są z kostiumem i charakteryzacją. Odnajduję się w takim kinie - mówił aktor Marcel Sabat.
Audio
  • Marcel Sabat o swoich aktorskich wyzwaniach, sportowych i muzycznych pasjach (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Marcel Sabat (aktor)
Marcel Sabat (aktor)Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

Myślę, że każdy aktor na swój sposób lubi postacie, w które się wciela. Nawet, jeśli są to szwarccharaktery. Cieszę, się, że ta rola przypadła mi w udziale Marcel Sabat

W nowym filmie Filipa Bajona "Kamerdyner" aktor wcielił się w rolę niemieckiego oficera Kurta von Kraussa. Jak wspomina pracę na planie? - Nie wiedziałem czego się spodziewać. To było moje pierwsze spotkanie z tym reżyserem. Na początku był stres. Filip Bajon to przecież uznane w polskim kinie nazwisko. 

- Reżyser nakreślił mi jak widzi moją postać, podyskutowaliśmy, reszta to ciężka praca. Bardzo cieszę się, że go poznałem i że mogłem z nim pracować - opowiadał w Czwórce.

Kim jest filmowy Kurt von Krauss i dlaczego wcielenie się w tę postać było dla aktora dużym wyzwaniem? Na jaką rolę czeka? Czy to prawda, że widzowie nie zawsze potrafią oddzielić kinową fikcję od rzeczywistości? Który film był przełomowy w jego karierze? W jakiej produkcji wystąpił u boku Jima Carrey'a i skąd wziął się pomysł na nagranie singla? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Marcel Sabat (aktor)

Data emisji: 23.09.2018

Godz. emisji: 10.30

ac/pg

Czytaj także

Aleksandra Klimczak o dźwiękach miasta i śpiewaniu prosto z serca

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 11:40
- Staram się nie bać niczego i na różne sposoby eksplorować techniki wokalne. Wiem jednak, że śpiewacy operowi, którzy wybrali rozwijanie tej techniki śpiewu bardzo dbają o to, żeby z ich głosem nic się nie stało - mówiła sopranistka Aleksandra Klimczak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Pazura: audiobooki to znak, że historia zatoczyła koło

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 14:32
- Dawniej, zanim powstały książki, bajarze przekazywali sobie historie ustnie. Ludzie tego słuchali, a potem nauczyli się czytać i w ten sposób stali się niezależni. Dziś powracamy do słuchania - mówił aktor i lektor Cezary Pazura
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabella Bukowska-Chądzyńska: Marlene Dietrich stała się częścią mnie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 14:37
Życie Marlene Dietrich wielu fascynuje od dawna. Co jest w tej postaci tak pociągającego? - Myślę, że dziś to byłby typ Madonny. Ona w swoich czasach była skandalistką, pociągała i bulwersowała tłumy - mówi Izabella Bukowska-Chądzyńska, odtwórczyni roli Marleny. 
rozwiń zwiń