Polskie Radio

Ranking najbardziej opiniotwórczych nadawców. Polskie Radio na podium

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 16:45
W najnowszym rankingu najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych w Polsce Polskie Radio uplasowało się na drugim miejscu. Wszystkie anteny publicznego nadawcy były w październiku cytowane w sumie 2514 razy.
Polskie Radio na podium wśród najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych w Polsce
Polskie Radio na podium wśród najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych w PolsceFoto: Instytut Monitorowania Mediów

Polskie Radio, jako jedyne medium w Polsce w rankingu cytowalności, obejmującym stacje radiowe, ma trzy swoje anteny: Program 1 Polskiego Radia, Program 3 Polskiego Radia oraz Polskie Radio 24.

To właśnie Polskie Radio 24 kolejny miesiąc z rzędu znalazło się na trzecim miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych - według najnowszego raportu IMM "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce", z października 2021 r.

Polskie Radio na podium

Polskie Radio 24 miało największą liczbę cytowań spośród wszystkich anten Polskiego Radia, bo aż 1218 wzmianek w innych mediach. Na Program 1 Polskiego Radia powoływano się z kolei 1201 razy.

W głównym rankingu za październik 2021, w którym znajduje się TOP 15 najczęściej cytowanych mediów w kraju, Program 1 Polskiego Radia awansował o pięć pozycji, a Polskie Radio 24 o dwie pozycje.

*** 

Polskie Radio - pod względem sumy cytowań - znalazło się na miejscu czwartym wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w rankingu ogólnym, obejmującym telewizję, prasę, radio i portale internetowe z wynikiem 2419.

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Ma pięć ogólnopolskich programów - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców.

Czytaj także:

Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

as

Czytaj także

ABBA Non Stop. Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 10:32
"Super Trouper", "Waterloo", a może "Don't Shut Me Down"? Wielkie przeboje i mało znane piosenki, oryginały i covery, a do tego mnóstwo anegdot i ciekawostek na temat jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki pop - to wszystko można usłyszeć w internetowej stacji ABBA Non Stop, uruchomionej na platformie mojepolskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moje.PolskieRadio.pl. "Te kanały internetowe nadają przez całą dobę"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 15:12
Już od ponad dziesięciu lat słuchacze Polskiego Radia mogą korzystać z kanałów radia internetowego Moje.PolskieRadio.pl. - Ten projekt cały czas żyje. Przez ten czas udało się nam go rozwinąć, korzystając z jednej strony z zasobów archiwalnych Polskiego Radia, a z drugiej ze współpracy merytorycznej dziennikarzy Polskiego Radia - mówi w "Czterech porach roku" Piotr Wawrowski z portalu PolskieRadio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Audycja historyczna roku". IPN wręczył nagrody, uhonorowano dziennikarzy Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 23:55
Reportaże dziennikarzy Radia Gdańsk Marzeny Bakowskiej i Andrzeja Urbańskiego zatytułowane "#Pamięć Grudzień 70" zdobyły Grand Prix w konkursie Instytutu Pamięci Narodowej na Audycję Historyczną Roku. - Taka nagroda dodaje skrzydeł - powiedziała współautorka serii Marzena Bakowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio dla Zagranicy - cykl reportaży o sytuacji na granicy wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 07:15
Polskie Radio dla Zagranicy rozpoczyna cykl reportaży FOCUS ON THE BORDER, dotyczący przyczyn i skutków kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej, NATO i Polski.
rozwiń zwiń