Polskie Radio Dzieciom

"Strefa rodzica". Edukacja finansowa dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 10:50
Skąd się biorą pieniądze, jak planować wydatki, czym się różni oszczędzanie od inwestowania, czym jest kredyt i jak powstaje budżet domowy, jak wykorzystać kieszonkowe? Warto uczyć podstaw ekonomii od dziecka, tak by później nie było problemów ze zrozumieniem podstawowych pojęć dotyczących pieniędzy i ich znaczenia.
Audio
  • 23.08.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)
Zarządzania pieniędzmi warto uczyć od najmłodszych lat
Zarządzania pieniędzmi warto uczyć od najmłodszych latFoto: shutterstock.com

Według ekspertów informacje z zakresu finansów powinny być dostarczane dziecku od najmłodszych lat, oczywiście w przystępnej, dostosowanej do wieku formie. Pieniądze nie powinny być tematem tabu w rodzinie. Nie można bać się o nich mówić, a edukacja finansowa powinna dotyczyć każdego domownika.

O edukacji finansowej dzieci poprzez zabawę rozmawiamy z Sylwią Wojciechowską, prawniczką, autorką książki "Julek i dziura w budżecie", także autorką bloga, w którym pisze m.in. o edukacji finansowej najmłodszych.

Posłuchaj
119:24 [DAB]Dzieciom (PCM) 23 sierpień 2021 23_00_17_CDG.mp3 23.08.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Co nam w duszy gra)

Audycję przygotował i prowadził Marcin Perfuński

Data emisji: 23.08.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <--- 


Zobacz także
Czytaj także

Jakie rozwiązania prorodzinne oferują firmy?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 15:00
W wielu miejscach na świecie ludzie uznają sukces w odniesieniu do kwestii zawodu bądź zarobku, co sprawia, że zaczyna brakować czasu dla rodziny. Kultura ta jest widoczna także w Polsce, gdzie można dostrzec trudności z utrzymaniem równowagi między pracą, a życiem prywatnym. Jak się jednak okazuje, niektóre firmy dostrzegają ten problem coraz częściej i starają się jemu zaradzić. O tym, w jaki sposób to robią w "Strefie Rodzica" opowiedział Adam Zych, prezes Fundacji Projekt PL, która opublikowała raport : "Rozwiązania prorodzinne w przedsiębiorstwach prywatnych w Polsce".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po co nam książki w czasach komunikacji elektronicznej? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 14:00
W odróżnieniu od filmów, gdzie obraz jest kreowany przez jego twórcę, książki pozostawiają przestrzeń do wyobrażenia sobie opisanych bohaterów i wydarzeń. Podobnie oddziałują również e-booki oraz audiobooki. Niestety, wciąż sporo osób, w tym dzieci i młodzież nie czyta, co niekoniecznie jest wynikiem ich niechęci, lecz braku dostępu do literatury. Odpowiedzią na te potrzeby jest Fundacji Zaczytani.org, która m.in promuje czytelnictwo, dostarcza książki do różnych ośrodków i placówek w całej Polsce oraz wykorzystuje je do budowania relacji z innymi. O dokładnych działaniach fundacji opowiedziały w Strefie Rodzica jej przedstawicielki, Marta Tittenbrun oraz Natalia Sopniewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zbudować bezpieczną relację z dzieckiem? Rodzic "Gotowy do użycia"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 11:03
Bycie rodzicem jest nieustannym doświadczeniem budowania wzajemnej relacji z dzieckiem. Co więcej, osoby młodsze potrzebują pomocy dorosłych na wielu płaszczyznach. Świadomość, że rodzic jest obecny w ich życiu, towarzyszy im oraz jest gotowy do kontaktu z nimi jest dla dzieci ogromnym wsparciem. Tak więc pojęcie rodzica obecnego, czyli "gotowego do użycia" i emocjonalnie dostępnego jest najzdrowszą formą rodzicielskiej relacji, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała Marta Szperlich Kosmala - Boska Nioska.
rozwiń zwiń