!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom: ferie zimowe 2022

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:20
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 specjalną ofertę skierowaną do dzieci oraz rodziców. Już od poniedziałku 17 stycznia na antenie stacji usłyszeć można przegląd najciekawszych wydarzeń z poszczególnych województw, propozycje aktywności zimowych oraz wiele atrakcji dla najmłodszych.
Pomysły na ferie zimowe 2022
Pomysły na ferie zimowe 2022Foto: Polskie Radio

Od poniedziałku do piątku przez najbliższe 6 tygodni w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 9.15) oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 16.15) prezentowane są przeglądy wydarzeń, warsztatów i propozycje wszelkich aktywności przygotowanych dla dzieci na czas ferii w poszczególnych województwach. W "Strefie Rodzica" dziennikarze stacji podpowiedzą, jak zorganizować dziecku ferie wypełnione interesującymi dla niego aktywnościami oraz jak zadbać o jego zdrowie i bezpieczeństwo w tym szczególnym czasie.

---> SŁUCHAJ TERAZ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Uwielbiani przez dzieci bohaterowie Polskiego Radia Dzieciom:  Filip i Leopold, Miś Michaś, Smok Adaś, Kulfon i Monika oraz Magister Sprężynka i Pascal Kaczorowski pojawią się w czasie ferii na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia w "Czterech Porach Roku", gdzie na najmłodszych słuchaczy czekać będą zagadki z niespodziankami.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską.

Grafika do pobrania

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

***
Przypominamy terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

17 - 30 stycznia 2022 r.
Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

24 stycznia - 6 lutego 2022 r.
Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

31 stycznia - 13 lutego 2022 r.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie,zachodniopomorskie

14 – 27 lutego 2022 r.
Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Czytaj więcej:
Polskie Radio Dzieciom na Światowym Dniu Śniegu w Zakopanem!
Co zrobić, żeby bałwan stał jak najdłużej?
F jak ferie. Zimowy "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom 

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Zdrowy sen dziecka. Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 17:14
Sen to nie tylko odpoczynek, w tym czasie dzieje się wiele procesów związanych zarówno z przetwarzaniem informacji, rozwojem, ale także zdrowiem fizycznym. Zdrowy sen małego dziecka - jak o niego zadbać? Najnowszy podcast dotyczący ciąży i macierzyństwa jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Jego autorką jest Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna, a także młoda mama. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zrozumieć małe dziecko - tak! Ale jak?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 15:34
Czasami zachowanie kilkulatków jest dla nas niezrozumiałe. W lepszym poznaniu ich natury może pomóc książka "Odpoczynek, zabawa, rozwój. Zrozumieć małe dziecko". Opracowana została na podstawie badań naukowych dotyczących dojrzewania dzieci oraz opowiada o rozwoju człowieka. W związku z tym, mimo że treść książki dotyczy małych dzieci, niektóre informacje w niej zawarte odnoszą się także do ogółu ludzi. Jedną z nich mogą być potrzeby, które do końca życia są takie same, ale sposób ich zaspokajania zmienia się na przestrzeni lat. O tym, jak zrozumieć dziecko opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Joanna Bylinka, psycholożka oraz Dyrektor Regionalny The Neufeld Institute Poland.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowości w ramówce Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 15:28
W czasie trwającego roku szkolnego PR Dzieciom proponuje swoim słuchaczom więcej ciekawostek i audycji edukacyjno-kulturalnych. Wiedząc jak dużym zainteresowaniem cieszą się lekcje języków obcych, naszą ofertę poszerzamy o naukę języka mandaryńskiego. Jest to najczęściej używany język na świecie. Posługuje się nim ponad miliard osób. Nasi słuchacze będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z jego podstawami i kulturą Chin w każdy czwartek o godz. 9.30. Dla tych, którzy nie mogli wysłuchać audycji rano, specjalne wydanie popołudniu.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom na Światowym Dniu Śniegu w Zakopanem!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 09:39
Już po raz drugi Polskie Radio Dzieciom weźmie udział w Światowym Dniu Śniegu w Zakopanem. Ze specjalnego studia plenerowego nadawać będziemy audycje o tematyce sportowej i nie tylko. Nie zabraknie też zimowych zabaw dla całych rodzin!
rozwiń zwiń