Polskie Radio Dzieciom

"Odjazdowy ekspres zimowy" - Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 14:30
Na czas ferii zimowych 2024 Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną audycję dla dzieci i ich rodziców prezentującą przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków Polski. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się ciekawym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach, rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych i sportowych. Pierwsza audycja z cyklu "Odjazdowy ekspres zimowy" wystartowała we wtorek 16 stycznia. 
Ferie zimowe z Polskim Radiem Dzieciom. W serwisie Odjazdowy ekspres zimowy przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków Polski
Ferie zimowe z Polskim Radiem Dzieciom. W serwisie "Odjazdowy ekspres zimowy" przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków PolskiFoto: unsplash.com

Ferie w Polskim Radiu Dzieciom pełne są fascynujących przygód i kreatywnych zajęć! To czas na odpoczynek od szkoły, radość z zabawy na śniegu i poszukiwanie ciekawych zajęć. Ale gdzie się bawić i co wybrać? O tym w pierwszym tegorocznym serwisie "Odjazdowy ekspres zimowy".

Specjalny serwis powstał w Polskim Radiu Dzieciom, po to, aby zaproponować słuchaczom różne inicjatywy dostępne podczas ferii. Dziś (16.01) zaprosiliśmy słuchaczy do Opola do Biblioteki Miejskiej. Biblioteka ta oferuje szeroką gamę możliwości, obejmując fantastyczne warsztaty i zajęcia w wielu swoich filiach. Gościem Martyny Chuderskiej był Marcin Duda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, który opowiedział o atrakcjach, jakie przygotowano na te wyjątkowe ferie zimowe.

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała bogatą ofertę dla dzieci w wieku 6-11 lat. Warsztaty pod hasłem "Magiczne Wrota" to mieszanka zabaw ruchowych, plastycznych i baśniowej literatury dziecięcej. Gość Martyny Chuderskiej w Polskim Radiu Dzieciom podkreślił, że propozycje zajęć obejmują różne dziedziny, takie jak kaligrafia japońska, ceremonia parzenia herbaty czy nauka regionalnego tańca. Program obejmuje też różnorodne zajęcia teatralne, plastyczne i literackie. - Każde spotkanie z postaciami historycznymi czy literackimi to nie tylko edukacja, ale również świetna zabawa – powiedział gość Polskiego Radia Dzieciom.

Zajęcia w Bibliotece Miejskiej w Opolu przeznaczone są zarówno dla dzieci, jak i dorosłych uczestników. To jak podkreślił gość audycji, doskonała okazja do aktywnego i kreatywnego spędzenia czasu podczas tegorocznych ferii zimowych.
Więcej w załączonym zapisie audycji. Zapraszamy do jej wysłuchania!

Posłuchaj
10:19 Odjazdowy ekspres zimowy - Opole.mp3 16.01.2024. Kaligrafia japońska, ceremonia parzenia herbaty i nauka regionalnego tańca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu

 

Audycja: Odjazdowy ekspres zimowy
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: wtorki w czasie ferii zimowych 2024
Godzina emisji: 8.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Nela Mała Reporterka w Polskim Radiu Dzieciom. "Ferie z Gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 21:12
Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kuba Szmajkowski, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Ferie z Gwiazdami". Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Zabawę zaczęliśmy z Nelą Małą Reporterką. Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Górskie wyprawy z dzieckiem. Jak wybrać miejsca i trasy?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2023 23:35
Które górskie trasy są najciekawsze dla rodzin z dziećmi? Jak przygotować się do górskich wędrówek i sprawić, żeby dzieci chętnie wracały w góry? Odpowiedzi na te pytania znają Hasające Zające, czyli podlasko-krakowskie małżeństwo rozkochane w górach i podróżach, które nie zrezygnowało z pasji, kiedy pojawiło się dziecko. Na górskie wyprawy chodzą teraz w powiększonym składzie.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak nie stracić orientacji w terenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2023 11:00
Istnieje wiele różnych urządzeń, które pomagają wskazywać kierunek, zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne, oparte na zaawansowanej technologii: kompas, busola, GPS i mech po północnej stronie drzewa. O tym jak nie stracić orientacji w terenie porozmawiamy w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Popołudnik" od godziny 15.00.
rozwiń zwiń