X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ogłaszamy wyniki konkursu "Pisankowy zawrót głowy" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 09:01
Ponad 300 prac spłynęło do redakcji Polskiego Radia Dzieciom w związku z konkursem "Pisankowy zawrót głowy". Dzieci, jak co roku, zaskoczyły kreatywnością, pomysłowością i umiejętnościami. Ten wielkanocny konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 2 do 13 lat, które uwielbiają spędzać czas kreatywnie. Zadaniem było samodzielne wykonanie pisanki. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu!
Weź udział w konkursie Pisankowy zawrót głowy i wygraj nagrodę
Weź udział w konkursie "Pisankowy zawrót głowy" i wygraj nagrodę!Foto: PR

To już czwarta odsłona konkursu "Pisankowy zawrót głowy" Polskiego Radia Dzieciom. Zasady zabawy są proste: samodzielnie wykonane przez dzieci pisanki są następnie fotografowane i umieszczane przez rodziców lub opiekunów w komentarzu pod postem na facebookowym profilu Polskiego Radia Dzieciom. Technika i format ich wykonania są dowolne. Czas nadsyłania wielkanocnych prac minął 19 kwietnia br.

5 zwycięskich, wybranych przez komisję zdjęć autorskich pisanek, opublikowanych zostało w piątek 22 kwietnia w mediach społecznościowych Polskiego Radia Dzieciom. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wszystkie prace konkursowe. Wspaniale było móc je oglądać i podziwiać.


Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne, radiowe gadżety! Powędrują one m.in. do Krakowa, Frelichowa i Torunia.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.  

Grafika do pobrania

Regulamin tutaj

Przypominamy laureatów konkursu poprzednich edycji:
"Pisankowy zawrót głowy" 2021 - kliknij tu
"Pisankowy zawrót głowy" 2020 - kliknij tu
"
Pisankowy zawrót głowy" 2019 - kliknij tu

[Informacja prasowa]

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także

Czytaj także

Domowe eksperymenty dla każdego [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 23:56
Nauka naprawdę może być fascynująca, zwłaszcza kiedy odbywa się poprzez zabawę. Dowodem na to są eksperymenty przeprowadzone w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem". Do ich wykonania wystarczą rzeczy dostępne w domu – jajka, papier, cukier w kostkach, barwniki spożywcze i cytryna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedszkole - ważny przystanek w życiu dziecka. Rozmowa z terapeutką

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 12:24
Chociaż nie ma obowiązku przedszkolnego, miejsce to jest dla malucha pierwszym przystankiem w drodze do wkraczania i poznawania świata. Co więcej, w trakcie pierwszych lat życia następuje znaczący rozwój dzieci w wielu aspektach. Kształtują się wtedy m.in. możliwości intelektualne człowieka, wrodzone predyspozycje oraz zdolność uczenia się. W związku z tym, obecność dzieci w przedszkolu wpływa na ich dojrzewanie, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, opowiedziała Dorota Lubas, terapeutka i pedagog.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozwój dziecka poprzez zabawę zabawkami. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 11:12
Jak ważna jest dla dzieci zabawa lalkami, miśkami, zwierzakami. Jakie kompetencje rozwija i dlaczego warto obserwować dzieci podczas tej zabawy? A także czy chłopcy również mogą bawić się lalkami i od kiedy dziecku powinien towarzyszyć bliski, przyjaciel do przytulania? Na te i wiele innych pytań odpowiada gość Idy Nowakowskiej w Polskim Radiu Dzieciom, Marta Żysko-Pałuba - psycholog i terapeuta. Rozmowa jest już dostępna na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy". Znamy laureatów konkursu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 14:37
Poezja to gatunek literacki, który pozwala puścić wodze fantazji. Mimo to jest to gatunek dla wielu niełatwy, nie tylko jeśli chodzi o jej samodzielne pisanie, ale też obcowanie z nią podczas czytania. - Poezja ma to, czego nie ma proza – ma rytm, podobnie jak każda piosenka, każda melodia – tłumaczyła Agnieszka Frączek. To sprawia, że poezją interesują się nawet bardzo małe dzieci, co więcej – potrafią także zapamiętywać wiersze.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

12. odcinek podcastu z nauką języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 09:00
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl dostępny jest najnowszy, 12. odcinek lekcji nauki języka polskiego. To specjalna oferta całodobowego Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci z Ukrainy. W najnowszym podcaście "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​", będziemy kontynuować temat rodziny i poznamy takie słowa, jak "babcia", "dziadek", "kuzynka", "kuzyn", "ciocia" i "wujek". (В цій серії ми продовжимо тему родини і повчимось таких слів, як бабуся, дідусь, двоюрідна або троюрідна сестричка і братик, тітка і дядько). Każda lekcja rozpoczyna się od przypomnienia wcześniej poznanych zwrotów. Zapraszamy!
rozwiń zwiń