Polskie Radio Dzieciom

Ogłaszamy wyniki konkursu "Pisankowy zawrót głowy" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 09:01
Ponad 300 prac spłynęło do redakcji Polskiego Radia Dzieciom w związku z konkursem "Pisankowy zawrót głowy". Dzieci, jak co roku, zaskoczyły kreatywnością, pomysłowością i umiejętnościami. Ten wielkanocny konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 2 do 13 lat, które uwielbiają spędzać czas kreatywnie. Zadaniem było samodzielne wykonanie pisanki. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu!
Weź udział w konkursie Pisankowy zawrót głowy i wygraj nagrodę
Weź udział w konkursie "Pisankowy zawrót głowy" i wygraj nagrodę!Foto: PR

To już czwarta odsłona konkursu "Pisankowy zawrót głowy" Polskiego Radia Dzieciom. Zasady zabawy są proste: samodzielnie wykonane przez dzieci pisanki są następnie fotografowane i umieszczane przez rodziców lub opiekunów w komentarzu pod postem na facebookowym profilu Polskiego Radia Dzieciom. Technika i format ich wykonania są dowolne. Czas nadsyłania wielkanocnych prac minął 19 kwietnia br.

5 zwycięskich, wybranych przez komisję zdjęć autorskich pisanek, opublikowanych zostało w piątek 22 kwietnia w mediach społecznościowych Polskiego Radia Dzieciom. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wszystkie prace konkursowe. Wspaniale było móc je oglądać i podziwiać.


Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne, radiowe gadżety! Powędrują one m.in. do Krakowa, Frelichowa i Torunia.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.  

Grafika do pobrania

Regulamin tutaj

Przypominamy laureatów konkursu poprzednich edycji:
"Pisankowy zawrót głowy" 2021 - kliknij tu
"Pisankowy zawrót głowy" 2020 - kliknij tu
"
Pisankowy zawrót głowy" 2019 - kliknij tu

[Informacja prasowa]

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Domowe eksperymenty dla każdego [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 23:56
Nauka naprawdę może być fascynująca, zwłaszcza kiedy odbywa się poprzez zabawę. Dowodem na to są eksperymenty przeprowadzone w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem". Do ich wykonania wystarczą rzeczy dostępne w domu – jajka, papier, cukier w kostkach, barwniki spożywcze i cytryna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przedszkole - ważny przystanek w życiu dziecka. Rozmowa z terapeutką

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 12:24
Chociaż nie ma obowiązku przedszkolnego, miejsce to jest dla malucha pierwszym przystankiem w drodze do wkraczania i poznawania świata. Co więcej, w trakcie pierwszych lat życia następuje znaczący rozwój dzieci w wielu aspektach. Kształtują się wtedy m.in. możliwości intelektualne człowieka, wrodzone predyspozycje oraz zdolność uczenia się. W związku z tym, obecność dzieci w przedszkolu wpływa na ich dojrzewanie, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, opowiedziała Dorota Lubas, terapeutka i pedagog.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozwój dziecka poprzez zabawę zabawkami. Podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 08:23
Jak ważna jest dla dzieci zabawa lalkami, miśkami, zwierzakami. Jakie kompetencje rozwija i dlaczego warto obserwować dzieci podczas tej zabawy? A także czy chłopcy również mogą bawić się lalkami i od kiedy dziecku powinien towarzyszyć bliski, przyjaciel do przytulania? Na te i wiele innych pytań odpowiada gość Idy Nowakowskiej w Polskim Radiu Dzieciom, Marta Żysko-Pałuba - psycholog i terapeuta. Rozmowa jest dostępna na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy". Znamy laureatów konkursu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 14:37
Poezja to gatunek literacki, który pozwala puścić wodze fantazji. Mimo to jest to gatunek dla wielu niełatwy, nie tylko jeśli chodzi o jej samodzielne pisanie, ale też obcowanie z nią podczas czytania. - Poezja ma to, czego nie ma proza – ma rytm, podobnie jak każda piosenka, każda melodia – tłumaczyła Agnieszka Frączek. To sprawia, że poezją interesują się nawet bardzo małe dzieci, co więcej – potrafią także zapamiętywać wiersze.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podcasty z nauką języka polskiego dla dzieci z Ukrainy. Polskie Radio Dzieciom zaprasza!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 09:00
Przypominamy, że na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl dostępnych jest dwanaście odcinków lekcji języka polskiego "Cześć - вивчаймо польську разом", czyli "Cześć - uczmy się polskiego razem​​". To specjalna oferta całodobowego Polskiego Radia Dzieciom dla dzieci z Ukrainy. W każdej części prezentowane są polskie słówka pomocne w codziennym życiu, m.in. jak się przywitać, jak rozmawiać o zabawie, posiłkach i rodzinie i wiele więcej. Każda z nich rozpoczyna się przypomnieniem wcześniej poznanych zwrotów. Lekcje mają pomoc w budowaniu wzajemnego porozumienia i dobrego kontaktu. Zapraszamy!
rozwiń zwiń