X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Ziemniaki nie tuczą

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2010 10:00
Okazuje się, że ziemniaki wcale nie muszą tuczyć - donoszą amerykańscy naukowcy.
Audio

Tuczące odium z ziemniaka zdjęli badacze z University of California oraz National Center for Food Safety and Technology przy Illinois Institute of Technology. Przedstawili oni wyniki badań, które udowadniają, że ludzie mogą spożywać ziemniaki i nie przeszkodzi im to w utracie wagi - informuje EurekAlert.

Badania miały na celu lepsze zrozumienie roli ziemniaków i indeksu glikemicznego w utracie wagi. Warzywo rodem z Ameryki zalicza się bowiem do produktów o wysokim indeksie glikemicznym, co według wielu nie sprzyja pozbyciu się zbędnych kilogramów. - "Wyniki tego badania potwierdzają, to co specjaliści od zdrowia i odżywiania twierdzili już od lat: jeśli mówimy o utracie wagi, to nie chodzi o wyeliminowanie pewnych pokarmów lub grup produktów, ale raczej o redukcję kalorii. Nie ma dowodów na to, że ziemniaki, przygotowane w zdrowy sposób, przyczyniają się do nadwagi. W rzeczywistości widzimy, że mogą być częścią diety"- powiedziała uczestnicząca w badaniach Britt Burton-Freeman.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 86 mężczyzn i kobiet z nadwagą. 12 tygodni zajęła obserwacja efektów diety, która ograniczała kalorie, ale zawierała także ziemniaki. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, z których każda miała opracowaną dietę, zawierającą pięć do siedmiu porcji ziemniaków w ciągu tygodnia. Wyniki wykazują, że wszystkie trzy grupy straciły na wadze.

 (ew)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ziemniaki uratowane

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2009 09:20
Zsekwencjonowano DNA grzyba atakującego ziemniaki i pomidory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szok! Jest zgoda Unii na genetyczne mutanty

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2010 13:01
Komisja Europejska zgodziła się na uprawę na terenie Wspólnoty genetycznie zmodyfikowanej odmiany ziemniaków. To pierwsza taka decyzja w Unii od 12 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transgeniczne ziemniaki

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2010 05:23
Ekolodzy sprzeciwiają się uprawie transgenicznych ziemniaków na terenie Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziemniaczane baterie pomogą biednym krajom

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2010 18:41
Tania bateria, której źródłem energii są gotowane ziemniaki może rozpowszechnić się w krajach najbiedniejszych. Takiego zdania są wynalazcy z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graj na komputerze i chudnij

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2010 09:45
Otyli mężczyźni będą mogli pozbyć się zbędnych kilogramów grając w grę wideo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chudnij z głową

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2010 12:38
Odchudzanie najlepiej rozpocząć na wiosnę. Jesienią jest trudniej, ponieważ w sposób naturalny przybieramy na wadze, a tłuszcz daje nam energię i izoluje przed zimnem.
rozwiń zwiń