Kultura

"Sponsoring" Szumowskiej otworzy Panoramę Berlinale!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 12:12
Film Małgorzaty Szumowskiej, z udziałem ikony światowego kina - laureatki Oscara Juliette Binoche - znalazł się w prestiżowej sekcji niemieckiego festiwalu filmowego.

"Sponsoring" opowiada historię Anny (Juliette Binoche), dobrze sytuowanej dziennikarki, która pisze artykuł na temat prostytucji wśród studentek. Podczas pracy nad materiałem poznaje dwie sprzedające swoje ciała dziewczyny - Charlotte (Anais Demoustier) oraz Alicję (Joanna Kulig), które wprowadzają ją w świat płatnej miłości. Odstręczający, ale też - ku zaskoczeniu Anny - na swój sposób pociągający.

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej wyświetlony zostanie w Berlinie 9 lutego, a w polskich kinach pojawi się 17 lutego. Autorem zdjęć realizowanych w Paryżu i Kolonii jest Michał Englert. W obsadzie filmu - obok Juliette Binoche – znaleźli się: Andrzej Chyra, Krystyna Janda oraz Louis-Do Le Lencquesaing.

usc/mat.prasowe

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Odważnie o kobiecej cielesności

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2011 14:49
- "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej opowiada o problemach z kobiecą seksualnością. Film ten pokazuje trudny temat w sposób subtelny - mówiła w "Trójkowo, filmowo" Joanna Kulig, odtwórczyni roli Alicji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Script Pro zbiera dobre scenariusze

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 11:40
Andrzej Wajda opiekuje się konkursem dla młodych scenarzystów. Główna nagroda - 20 tysięcy złotych - pomoże przenieść historię na ekran kinowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Noworoczne premiery - mamy w czym wybierać!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 14:00
W najbliższych dniach na ekranach polskich kin wiele interesujących obrazów. Polski kandydat do Oskara, wojenna epopeja Spielberga i najbardziej romantyczny film świata!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Więckiewicz: ta historia jest we mnie ciągle żywa

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 18:12
- To nie znaczy, że wchodzę wieczorami do kanałów, ale myślę o tym - mówi o swojej roli w filmie "W ciemności" aktor Robert Więckiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe Horyzonty w Twoim mieście

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 09:16
W programie ogólnopolskiego przeglądu: "Pewnego razu w Anatolii" (Grand Prix w Cannes) i ostatni film węgierskiego mistrza Béli Tarra "Koń turyński" (nagrodzony na Berlinale Srebrnym Niedźwiedziem).
rozwiń zwiń