X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Listy Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2009 14:37
Z okazji zbliżającej się dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina wybitni polscy muzykolodzy: Zofia Helman, Zbigniew Skowron i Hanna Wróblewska-Straus przygotowali źródłowo- krytyczne opracowanie korespondencji Fryderyka Chopina.
Audio

 

Pierwszy z wydanych właśnie tomów:"Korespondencja Fryderyka Chopina" obejmuje tzw. okres warszawski czyli listy, które Fryderyk Chopin pisał od grudnia 1816 do września 1831 (tom II pomieści korespondencję pochodzącą z okresu od listopada 1831 do maja 1839; tom III - od czerwca 1839 do września 1849).

Do tej pory najważniejszego opracowania korespondencji kopozytora dokonał Bronisław Edward Sydwa. Praca z 1955 roku nie miała jednak charakteru naukowego, wymagała licznych sprostowań i poprawek. Nowe wydanie korespondencji kompozytora, oprócz charakteru naukowego, wzbogocane zostało o wiele wcześniej nieznanych lub niedostępnych autografów.

Zbigniew Skowron, powiedział w rozmowie z Polskim Radiem, że nowe wydawnictwo umożliwia poznanie Fryderyka Chopina jako człowieka, a nie tylko jako artystę. „Wystarczy dotrzeć do rękopisów jego utwów, by  zauważyć, jak krytyczny był wobec siebie"- dodał współautor opracowania.

Przygotowywany jest także przekład "Korespondencji Fryderyka Chopina" na język angielski i japoński.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

2010 - rokiem Chopina

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2009 12:29
Wiemy już, że rok 2010 będzie rokiem Fryderyka Chopina. Wiąże się to z dwusetną rocznicą urodzin pianisty. Dziś minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że z tej okazji w Cannes na MIDEM odbędzie się duża, międzynarodowa konferencja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin w filmie w NY

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2010 09:38
W Nowym Jorku rozpoczyna się przegląd filmów zainspirowanych życiem i muzyką Fryderyka Chopina. Pokazy zorganizowano z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin otwarty!

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2010 08:26
Muzeum Fryderyka Chopina, którego działalność po gruntownym remoncie zainaugurowano 1 marca w Warszawie, zostało otwarte we wtorek dla publiczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lidia Grychtołówna - wybitna pianistka i pedagog

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2010 23:05
Adam Rozlach przedstawia wybitną polską pianiastkę, która u szczytu kariery porównywana była do Marthy Argerich.
rozwiń zwiń