X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mijają cztery miesiące od uwięzienia Andrzeja Poczobuta. "Polacy na Białorusi wciąż są prześladowani"

25.07.2021 09:40
Dziś mijają cztery miesiące od czasu zatrzymania Andrzeja Poczobuta. Polski aktywista i dziennikarz z Grodna jest przetrzymywany w areszcie więziennym w Żodzinie pod Mińskiem. W tym samym miejscu jest więziona również Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi. - Członkowie Związku Polaków na Białorusi wyjdą, żeby przypomnieć, że Polacy w tym kraju wciąż są prześladowani - podkreślił Andrzej Pisalnik w rozmowie z Polskim Radiem.
Audio
  • Białoruś: mijają 4 miesiące od uwięzienia Andrzeja Poczobuta - relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Andrzej Poczobut jest przetrzymywany w areszcie więziennym w Żodzinie pod Mińskiem
Andrzej Poczobut jest przetrzymywany w areszcie więziennym w Żodzinie pod MińskiemLukasz Dejnarowicz/Forum

Andrzej Pisalnik, redaktor naczelny portalu "znadniemna.pl" powiedział Polskiemu Radiu, że członkowie Związku Polaków na Białorusi, którzy przebywają w Polsce, zorganizują pikiety solidarności z więzionymi kolegami. Odbędą się one w Warszawie, Białymstoku i Sopocie.

Białoruskie władze zarzucają Andrzejowi Poczobutowi i Andżelice Borys podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym - za co grozi kara do 12 lat więzienia. Ma to związek z upamiętnianiem na Białorusi żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

IAR/dad

Dyrektor PISM o porozumieniu ws. Nord Stream 2: przypomina najgorsze tradycje historyczne

24.07.2021 14:22
- Amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie Nord Stream 2 traktuje przedmiotowo Ukrainę, realizuje interesy rosyjskie i przypomina najgorsze historyczne tradycje decydowania o państwach trzecich bez ich udziału - ocenił dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski.

Estonia wyśle na Litwę materiały potrzebne do budowy ogrodzenia na granicy

24.07.2021 17:27
Estonia wyśle na Litwę materiały potrzebne do budowy zasieków na litewsko-białoruskiej granicy. Wilno kilka tygodni temu postanowiło zbudować ogrodzenie, które ma pomóc w zatrzymaniu napływu nielegalnych migrantów.

Święto folkloru w Beskidach. Ruszył 58. Tydzień Kultury Beskidzkiej

24.07.2021 19:31
58. Tydzień Kultury Beskidzkiej, jeden z największych w Europie festiwali promujących kulturę ludową, rozpoczął się w sobotę na scenach w Żywcu, Wiśle, Szczyrku i Makowie Podhalańskim oraz Istebnej.