X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska przekaże szczepionki i pomoc humanitarną dla Wietnamu

20.08.2021 16:09
Polska przekaże szczepionki i pomoc humanitarną dla Wietnamu w związku z tamtejszą trudną sytuacją pandemiczną. Na początek trafi tam 500 tysięcy szczepionek przeciwko koronawirusowi, a w sumie - jak przewiduje Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych - 3 i pół miliona.
Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, wiceminister zdrowia Anna Goławska, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski oraz ambasador Wietnamu w Polsce Nguyen Hung
Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, wiceminister zdrowia Anna Goławska, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski oraz ambasador Wietnamu w Polsce Nguyen Hung PAP/Wojciech Olkuśnik

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński mówił podczas briefingu na lotnisku Cargo w Warszawie, gdzie przygotowywano transport, że jest to gest solidarności z wietnamskimi partnerami. Przypomniał, że na początku pandemii to społeczność wietnamska w Polsce udzieliła Polakom materialnego wsparcia. Jak dodał, w Wietnamie sytuacja pogorszyła się z powodu wariantu Delta koronawirusa. Jak mówił, tym razem Polska odpowiedziała na apel Wietnamu o pomoc.

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski poinformował, że poza szczepionkami, do Wietnamu zostanie przetransportowany także sprzęt medyczny, która w ciągu najbliższych dwóch tygodni powinna dotrzeć do Wietnamu. To między innymi środki ochrony osobistej, kilkadziesiąt respiratorów i kilkadziesiąt kardiomonitorów.

Ambasador Wietnamu Nguyen Hung dziękował Polsce za wsparcie i pomoc. Jak powiedział, Wietnam wysoko je ceni. Wyraził nadzieję, że pomogą one wygrać walkę z pandemią.

Podobne wsparcie otrzyma Ukraina. W transporcie, który wyruszył w środę, znalazło się między innymi kilkadziesiąt tysięcy litrów środków dezynfekcyjnych oraz kilka milionów maseczek, rękawiczek i kombinezonów ochronnych.

IAR/dad

Deutsche Welle: Niemcy chcą pomagać uchodźcom afgańskim "na miejscu"

20.08.2021 12:36
Po zwycięstwie talibów w Afganistanie niemieccy politycy spodziewają się napływu uchodźców z tego kraju. I zaczynają się spierać, jak na to zareagować - pisze Deutsche Welle.

Emigracja i powrót z Niemiec do Dworku Króla Stanisława

20.08.2021 13:11
„Kiedyś robiłem wiele, żeby z Polski wyjechać, dziś robię wszystko, by jak najszybciej do Polski wrócić” - przyznaje Stanisław Król. Polak mieszkający od ponad trzydziestu lat w Niemczech, stworzył na Mazurach turystyczne miejsce z klimatem, Dworek Króla Stanisława. "Daję sobie jeszcze dwa lata na przeprowadzkę" - dodaje.

Szef NATO dziękuje Polsce za pomoc w ewakuacji Afgańczyków, którzy wsparli Sojusz

20.08.2021 15:12
Omówiłem z premierem Mateuszem Morawieckim znaczenie ciągłej koordynacji w kwestii Afganistanu. Dziękuję Polsce za zgodę na pomoc w ewakuacji Afgańczyków, którzy wsparli NATO - napisał w piątek na Twitterze sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.