X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Francuski dziennik: Polska centrum amerykańskiego wsparcia militarnego dla Ukrainy

26.03.2022 10:39
Polska stała się centrum amerykańskiego wsparcia militarnego dla Ukrainy, ale także miejscem pierwszego schronienia dla milionów ukraińskich uciekinierów przed wojną – pisze w sobotę dziennik "Le Figaro" w komentarzu do wizyty prezydenta Joe Bidena w Polsce.
Le Figaro: Polska centrum amerykańskiego wsparcia militarnego dla Ukrainy
"Le Figaro": Polska centrum amerykańskiego wsparcia militarnego dla Ukrainyirena iris szewczyk/Shutterstock

- Jesteście w samym centrum bitwy między demokracjami a autokratami - powiedział Joe Biden w swym przemówieniu do żołnierzy USA stacjonujących w Polsce w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO.

"Le Figaro" przytacza słowa Bidena, dodając: "Polscy przywódcy oczekują, że Biden potwierdzi gwarancje bezpieczeństwa USA, że Waszyngton będzie bronił każdego centymetra terytorium państw NATO".


Posłuchaj

00:52 11650756_1.mp3 Drugi dzień wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce - harmonogram (IAR) 

Warszawa chce przyjąć więcej wojsk amerykańskich zaznacza francuski dziennik, podkreślając wagę przemówienia amerykańskiego prezydenta w Warszawie, które Biden ma wygłosić w stolicy Polski w sobotę.


IAR/dad

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 25.03.2022 r.

25.03.2022 16:55
W tym wydaniu: spotkanie przywódców Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli oraz szczyt Rady Europejskiej - rozmowy z udziałem prezydenta USA Joe Bidena.

MSZ: Andżelika Borys została zwolniona z białoruskiego więzienia

25.03.2022 17:04
Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys został zwolniona z białoruskiego więzienia - poinformował w piątek rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Wiceszef resortu Marcin Przydacz przekazał, że Borys czuje się dość dobrze i w tej chwili potrzebuje odpoczynku i rekonwalescencji.

Konfiskata majątku rosyjskich oligarchów. Premier: projekt ustawy na najbliższym posiedzeniu Sejmu

26.03.2022 10:09
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "projekt ustawy o konfiskacie majątków rosyjskich oligarchów zostanie przedstawiony na najbliższym posiedzeniu Sejmu".