Redakcja Polska

"Zadźgam Cię jak żyda Adamowicza". Groźby pod adresem posła Prawa i Sprawiedliwości

05.05.2023 11:40
"Brutalnie cię oskalpuję przy pomocy noża grzybiarskiego" – to fragment e-maila od nadawcy podpisującego się jako Tomasz Klim do posła Prawa i Sprawiedliwości Pawła Lisieckiego. Lisiecki zapowiedział, że zawiadomi o wszystkim prokuraturę.
Zadźgam Cię jak żyda Adamowicza. Groźby pod adresem posła PiS. Warto przypomnieć, do czego doprowadza nagonka na polityków PiS - jak sprawa Ryszarda Cyby
"Zadźgam Cię jak żyda Adamowicza". Groźby pod adresem posła PiS. Warto przypomnieć, do czego doprowadza nagonka na polityków PiS - jak sprawa Ryszarda CybyPAP/Paweł Supernak; Grzegorz Michałowski

Autor gróźb zaznacza, że "za pomoc dla ukraińców" parlamentarzysta już dawno powinien zginąć, ale "dostał szansę". Postawił przy tym trzy warunki. "Jeżeli w ciągu 72 godzin: 1. Przestaniesz uczestniczyć w życiu publicznym. 2. Potępisz ukrainę. 3. Dotrzymasz tajemnicy korespondencyji i nie udostępnisz tego maila... to daruję Ci życię" - czytamy.

Nadawca maila grozi nie tylko śmiercią samemu Lisieckiemu, ale także gwałtem na "dzieciach, psie, zwierzętach" i udostępnieniem nagrań z tych czynów w tak zwanym darknecie (ukrytej części internetu).

Wpis zawiera błędy ortograficzne oraz pewny sposób pisania wskazujący na transkrypcję z cyrylicy (m.in. użycie litery "v" zamiast "w"). Warto zauważyć, że autor stale używa małych liter w kontekście Ukrainy.

Nadawca podpisuje się w imieniu "autonomicznej organizacji terrorystycznei lolifox". Lolifox to nazwa forum internetowego kojarzonego z rosyjską agenturą, które w 2020 r. zniknęło z otwartego internetu. Być może zatem przeniosła się do darknetu.

Paweł Lisiecki zapowiedział, że zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.


tvp.info/twitter.com/PAP/IAR/PR24/dad

Białoruś: w Lidzie pracownicy urzędów zmuszeni do zrzeczenia się Karty Polaka

04.05.2023 15:42
Na Białorusi trwa prześladowanie etnicznych Polaków. W Lidzie administracja zmusza pracowników urzędów państwowych i placówek edukacji do zrzeczenia się Karty Polaka.

Mariusz Błaszczak w USA: Polska nigdy nie ustanie we wspieraniu niepodległości Ukrainy

05.05.2023 08:17
Polska nigdy nie ustanie w wysiłkach, by wspierać niepodległość Ukrainy - powiedział w czwartek wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas obchodów Dnia Konstytucji w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie. W uroczystości udział wzięli urzędnicy z Departamentu Stanu i Pentagonu, a także ukraińska ambasador Oksana Markarowa.

Rząd chce skuteczniejszej ochrony m.in. Baltic Pipe przed terroryzmem

05.05.2023 15:34
Rząd przyjął w czwartek projekt nowelizacji, umożlwiający polskiemu wojsku reagowanie na ataki terrorystyczne wobec gazociągu bałtyckiego Baltic Pipe i innej infrastruktury energetycznej na morzu.