Polskie Radio
Section05
Paweł Lisiecki

PR24 "Pomysł zostanie zakopany". Polityk PiS o federalizacji UE

- Liczę, że w ramach polskiego parlamentu znajdzie się odpowiednia większość, która obroni kwestie związane z suwerennością Polski. Nie zgodzi się na federalizację UE - mówił w Polskim Radiu 24 były poseł PiS Paweł Lisiecki. Parlament Europejski w przyjętej w środę w Strasburgu rezolucji opowiedział się za zmianą traktatów unijnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej polityka

Opozycja utworzy rząd? Poseł PiS: jeśli tak, to rozsadzą go różnice w kwestiach światopoglądowych

- Wśród ugrupowań opozycyjnych - Polskiego Stronnictwa Ludowego, Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 i Nowej Lewicy - są wyraźne różnice dotyczące kwestii światopoglądowych. Mogą one rozsadzić przyszłą koalicję - w wypadku naciskania na realizację tych postulatów przez jedną ze stron - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach Donald Tusk koalicja obywatelska Polska 2050 Polskie Stronnictwo Ludowe Nowa Lewica

PR24 "Mogą ruszyć kolejne fale migrantów". Paweł Lisiecki o skutkach ataku Hamasu na Izrael

- Ze względu na wojnę na Ukrainie, na napór na granicę polsko-białoruską, a także na to, co dzieje się w Unii Europejskiej, kwestia bezpieczeństwa jest priorytetowa - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki (Prawo i Sprawiedliwość). Gość audycji zwracał także uwagę na konsekwencje sytuacji na Bliskim Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka kryzys migracyjny 2023 Magdalena Złotnicka Izrael Bliski Wschód Palestyna Strefa Gazy

Afera śmieciowa. Poseł PiS o Trzaskowskim: być może wiele rzeczy działo się za jego pozwoleniem

- Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie tylko nie panował nad kwestią gospodarowania odpadami, a być może wiele rzeczy działo się za jego pozwoleniem - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Lisiecki z Prawa i Sprawiedliwości, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka Warszawa korupcja Paweł Zieliński

Tusk twierdzi, że odblokuje środki z KPO. Lisiecki: KE blokuje te pieniądze na wniosek polityków opozycji

- Wygląda na to, że to nie jest kwestia praworządności w Polsce czy reformy wymiaru sprawiedliwości, ale tego, że te pieniądze zablokował Donald Tusk. A właściwie Komisja Europejska blokuje te środki na wniosek polityków opozycji - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk polityka Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej

"Warszawa jest dobrym przykładem". Paweł Lisiecki o tym, jak PO zarządza majątkiem publicznym

Stołeczny poseł PiS-u Paweł Lisiecki powiedział, że Warszawa jest dobrym przykładem na to jak Platforma Obywatelska zarządza majątkiem publicznym. Przypomniał, że miasto, w którym u władzy są politycy PO sprzedało Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zagranicznemu inwestorowi. Poseł PiS mówił, że takie przedsiębiorstwa jak SPEC powinny pozostawać w rękach Skarbu Państwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa opozycja PO Platforma Obywatelska PiS Prawo i Sprawiedliwość

PR24 "Mamy do czynienia z grą i uznaniowością ze strony KE". Poseł PiS punktuje pakt migracyjny

- Pakt migracjyny jest bardzo złym rozwiązaniem, i krótkofalowo, i długofalowo - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. Jego zdaniem, Komisja Europejska zyskałaby za sprawą umowu o relokacji migrantów kolejne uprawnienia kosztem rządów państw, sama umowa zaś pozwala na uznaniowość unijnych organów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka polityka PiS imigranci w Europie imigracja Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska

"To odcisnęło piętno na mojej rodzinie i pracownikach biura". Lisiecki o groźbach, które otrzymuje

- Zwraca uwagę to, że w wielu słowach są zrobione błędy ortograficzne, można odnieść wrażenie, że ten tekst był tłumaczony na język polski, zrobione jest to nieudolnie i od razu to widać. Być może jest to związane z wojną na Ukrainie, to jeden z tropów, w niektórych mailach użyta była cyrylica - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo opieka nad dzieckiem dzieci Mirosław Skowron

"Zadźgam Cię jak żyda Adamowicza". Groźby pod adresem posła PiS. To nie pierwszy taki przypadek

"Brutalnie cię oskalpuję przy pomocy noża grzybiarskiego" - to fragment maila do posła PiS Pawła Lisieckiego od anonimowego nadawcy. To nie pierwszy przypadek, kiedy do posłów Prawa i Sprawiedliwości wysyłane są niebezpieczne groźby. Warto przypomnieć, że podobna nagonka doprowadziła do realnej tragedii - kiedy to były członek PO Ryszard Cyba zamordował lokalnego działacza PiS Marka Rosiaka.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS mowa nienawiści Platforma Obywatelska PO opozycja polityka POLSKA

Groźby pod adresem posła PiS i jego rodziny. "Brutalnie cię oskalpuję"

"Brutalnie cię oskalpuję przy pomocy noża grzybiarskiego" - takiej treści e-mail trafił od nadawcy podpisującego się jako Tomasz Klim - do posła Prawa i Sprawiedliwości Pawła Lisieckiego. Autor zaznacza, że "za pomoc dla ukraińców" (pisownia oryginalna) parlamentarzysta już dawno powinien zginąć, ale "dostał szansę". Poseł zapowiedział, że zawiadomi o wszystkim prokuraturę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wydarzenia propaganda

"Ceny na polskich stacjach paliw należą do najniższych w Europie". Lisiecki o stabilnej polityce cenowej PKN Orlen

- PKN Orlen prowadzi politykę, która pozwala na utrzymanie niskich cen paliw mimo tego, że mamy do czynienia z wojną na Ukrainie, a nasz główny dostawca - Rosja - jest obłożony embargiem - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki (PiS), odnosząc się do polityki Orlenu w zakresie kształtowania cen paliw.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka PKN Orlen ceny paliw

PR24 Patrioty z Niemiec dla Ukrainy? Lisiecki: stamtąd mogłyby strzec także Polski

- Rząd polski - minister Mariusz Błaszczak - zaproponował, aby patrioty z Niemiec zostały przekazane stronie ukraińskiej. Tam mogłyby chronić przed rakietami balistycznymi bądź manewrującymi również terytorium Polski - mówił w Polski Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. Gośćmi "Debaty politycznej" byli także Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Stanisław Tyszka (Konferencja), Czesław Mroczek (KO-PO), Paweł Krutul (Lewica), Robert Kwiatkowski (PPS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Jarosław Sachajko Stanisław Tyszka Czesław Mroczek Robert Kwiatkowski Patriot bezpieczeństwo Niemcy Ukraina POLSKA polityka

Nota ws. odszkodowań. Paweł Lisiecki: trzeba zmusić niemiecki rząd do rozmów z Polską

- Jeśli w społeczeństwie niemieckim będzie toczyła się debata na temat odszkodowań czy zadośćuczynień dla Polski, będzie to sukces państwa polskiego. Będzie to oznaczało, że w samym społeczeństwie niemieckim nie ma konsensusu co do tego, że sprawa reparacji została zamknięta - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa HISTORIA historia Polski Niemcy społeczeństwo Rafał Dudkiewicz