Polskie Radio
Section05
Paweł Lisiecki

"To jedyna szansa". Paweł Lisiecki zaapelował o przestrzeganie zasad epidemicznych

- Nasze odpowiedzialne zachowania są więc jedyną szansą na opanowanie kryzysu służby zdrowia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Lisiecki, poseł PiS. Do sytuacji w Polsce w związku z trwającą pandemią koronawirusa odniósł się również polityk opozycji, Bogdan Klich z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia społeczeństwo służba zdrowia Marek Mądrzejewski Paweł Lisiecki Bogdan Klich

Po orzeczeniu TK ws. aborcji. Poseł PiS: trzeba zastanowić się nad rozwiązaniami

- W moim przekonaniu należałoby się zastanowić nad jakimiś rozwiązaniami, które rozwiążą tę kwestię. (...) Ten wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest z czwartku. Myślę, że będą trwały różnego rodzaju prace - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Paweł Lisiecki. Gościem "Debaty Jedynki" był również poseł Lewicy Bogusław Wontor.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce Polskie Radio Magdalena Ogórek Paweł Lisiecki PiS lewica POLSKA polityka aborcja Trybunał Konstytucyjny

Lisiecki: Budka nie jest liderem z prawdziwego zdarzenia

- Ruch Rafała Trzaskowskiego ma dwa zadania do spełnienia. Przede wszystkim to, żeby ewentualnie zneutralizować Szymona Hołownię, który mógłby się okazać zbyt niezależny od Koalicji Obywatelskiej. A drugie zadanie to ewentualne wypromowanie Rafała Trzaskowskiego jako lidera opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Rafał Trzaskowski Paweł Lisiecki

"Jeżeli organy samorządu sobie nie radzą, warto, by podały się do dymisji". Poseł PiS o sytuacji w Warszawie

- Rafał Trzaskowski powinien wziąć się do roboty. Warszawa jest warta tego, by włodarz takiego miasta wypruwał sobie żyły i solidnie pracował dla jego mieszkańców. Unikanie i przerzucanie odpowiedzialności do niczego dobrego nie prowadzi - powiedział Paweł Lisiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Paweł Lisiecki Warszawa Rafał Trzaskowski awaria w oczyszczalni Czajka środowisko Wisła zanieczyszczenie ochrona środowiska

"Nie walczą o żadne prawa, tylko o przywileje dla siebie". Poseł PiS o aktywistach LGBT

- To ruch aktywistów, którzy dążą do realizacji swoich celów politycznych i robienia karier na tym temacie. Nie walczą o żadne prawa, tylko o przywileje dla siebie - mówił w Polskim Radiu 24 o ruchach LGBT Paweł Lisiecki, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł Lewicy Monika Pawłowska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dorota Kania Polskie Radio 24 lewica Prawo i Sprawiedliwość Paweł Lisiecki awaria w oczyszczalni Czajka LGBT

Coraz bliżej "Nowej Solidarności" Trzaskowskiego. Poseł PiS: może skanibalizować KO

- Borys Budka po wyborach prezydenckich mocno stracił. Nowa Solidarność Rafała Trzaskowskiego ma być wzmocnieniem przynajmniej części ludzi, którzy są w Koalicji Obywatelskiej i ma być skierowany zarazem przeciwko tej części, która z Rafałem Trzaskowskim się nie utożsamia - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Lisiecki Magdalena Złotnicka Rafał Trzaskowski koalicja obywatelska polityka

P. Lisiecki: decyzja ws. Nabielaka 9 to ogromny skandal

- Wyrok ws. Nabielaka 9 w Warszawie będzie zaskarżony przez komisję do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Widać, że w warszawskim Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym utarła się linia orzecznictwa, która ma uchylać decyzje komisji weryfikacyjnej - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki, poseł-elekt PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Lisiecki Komisja Weryfikacyjna Warszawa reprywatyzacja Adrian Klarenbach Jolanta Brzeska

Paweł Lisiecki: jest nadzieja, że prace Sejmu będą wyglądały inaczej

- PiS ma największy klub, 48 senatorów, ale jeżeli pozostali senatorowie dogadali się, że chcą wybrać innego marszałka, to wybrali innego marszałka – powiedział w "Sygnałach dnia" Paweł Lisiecki z PiS o wyborze prezydium Senatu. Odniósł się także do słów Jarosława Kaczyńskiego o końcu "totalnej opozycji".
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Sejm Senat Grzegorz Jankowski Paweł Lisiecki Prawo i Sprawiedliwość

P. Lisiecki: orędzie T. Grodzkiego niczym się nie wyróżniło

- Nigdy nie słyszałem, żeby jakikolwiek marszałek Senatu wygłaszał orędzie. Szczerze mówiąc było trochę przysypiające. Jakiejś myśli przewodniej w tym orędziu nie znalazłem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisiecki (PiS). Z kolei Dariusz Wieczorek (SLD) podkreślił, że orędzie nowego marszałka Senatu "rozwiało wszelkie wątpliwości".
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat opozycja polityka Paweł Lisiecki Michał Rachoń Polskie Radio 24 ZUS POLSKA

Warszawa ma poważne problemy finansowe. "Na pewnym etapie do urzędu może wejść komisarz"

- Twarde dane pokazują, że epidemia uderza w finanse stolicy z każdym miesiącem coraz bardziej - oświadczył w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zaatakował PiS, zarzucając rządzącym, że nie chcą partycypować w kosztach walki z epidemią i nie wspierają samorządów. Z pomocą w znalezieniu oszczędności przyszedł mu radny Dariusz Matecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski regiony Paweł Lisiecki