Redakcja Polska

Syców: koncert na rzecz Polaków na Wschodzie

31.01.2021 10:32
Wydarzenie zorganizowano na rzecz pomocy rodakom na Wschodzie. Wystąpią polskie zespoły oraz Polacy mieszkający za wschodnią granicą
Audio
  • Wśród gości koncertu będzie pochodząca z Sycowa europosłanka PiS Beata Kempa. Jak mówiła Polskiemu Radiu, w tym roku pomoc będzie kierowana wyłącznie do rodaków z Ukrainy i Białorusi [posłuchaj]
  • Koncert w Sycowie - relacja Ewy Plisieckiej
Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie
Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie @MEIN_GOV_PL

Dziś w Sycowie na Dolnym Śląsku odbędzie się charytatywny koncert na rzecz pomocy rodakom na Wschodzie. Wystąpią polskie zespoły oraz Polacy mieszkający za wschodnią granicą.

Wśród gości koncertu będzie pochodząca z Sycowa europosłanka PiS Beata Kempa. Jak mówiła Polskiemu Radiu, w tym roku pomoc będzie kierowana wyłącznie do rodaków z Ukrainy i Białorusi. 

Występy będą transmitowane w Internecie. Przed nimi w sycowskim kościele odbędzie się msza - mówi europosłanka Beata Kempa. 

Koncert rozpocznie się o 16:00 w Centrum Kultury w Sycowie. Będzie można go oglądać na stronie internetowej miasta i gminy Syców - www.sycow.pl, oraz na Facebooku UMiG Syców. Oprócz europosłanki Beaty Kempy wśród gości mają być minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta oraz rządowy pełnomocnik do spraw Polonii i Polaków za granicą, Jan Dziedziczak.

IAR/ks

"Szukanie porozumienia jest niekończącą się misją". Ocalony z Holokaustu w rozmowie z ambasador Iwoną Kozłowską

28.01.2021 14:07
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu Ambasador RP w Szwajcarii Iwona Kozłowska zaprosiła urodzonego w Warszawie i ocalonego z Holokaustu dzięki polskiemu adwokatowi, a mieszkającego obecnie w Bernie, Bronisława Erlicha do rozmowy o tragicznym okresie II wojny światowej oraz wnioskach, jakie powinniśmy z historii wyciągać. 

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu w Pradze miały swój polski wymiar

29.01.2021 13:49
27 stycznia to ważna data również dla Czechów. Tego dnia politycy, media oraz zwykli obywatele czczą pamięć około 80 tysięcy czeskich Żydów, którzy zginęli podczas Zagłady. W tym roku obchody miały swój polski wymiar.

Sowieckie ludobójstwo polskich elit i pamięć o bohaterach. Konkurs "Polskie serce pękło. Katyń 1940"

30.01.2021 09:00
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zainaugurowała, organizowany po raz drugi, konkurs literacko-plastyczny "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”, przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W tegorocznej odsłonie - do kategorii Plakatu i Praca pisemna, dodano trzecią, która polega na napisaniu teksu piosenki dotyczącej Zbrodni Katyńskiej. Prace konkursowe należy przesyłać do 19 marca. Marszałek Elżbieta Witek mówiła podczas uroczystości, że celem konkursu jest przechowywanie tradycji, a także odkłamanie zafałszowanego obrazu Zbrodni Katyńskiej.