Redakcja Polska

Nauka mimo trwającej wojny. Polskie liceum we Lwowie prowadzi zajęcia i pomaga uchodźcom

19.03.2022 10:32
Polskie liceum imienia świętej Marii Magdaleny we Lwowie, mimo trwającej wojny na Ukrainie, kontynuuje naukę w trybie zdalnym. Nauczycieli i rodzice uczniów tej placówki pomagają także, jako wolontariusze, uchodźcom ze wschodniej Ukrainy, a w w szkole urządzono punkt pomocy uchodźcom. 
Przez polskąszkołę we Lwowie przechodzi część pomocy dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy
Przez polską szkołę we Lwowie przechodzi część pomocy dla uchodźców ze wschodniej UkrainyPAP/EPA/MYKOLA TYS

Dyrektor szkoły Wiera Szerszniowa powiedziała, że szkoła mocno angażuje się w pomoc uciekinierom a Lwów jest miastem do którego trafia duża część z osób, które następnie wyjeżdżają na zachód. Przez szkołę przechodzi także pomoc materialna z Polski i z zachodniej Europy.

- Część nauczycieli jest zaangażowana w naukę, część pomaga uchodźcom. Pomagamy ile możemy. Bardzo dużo zaprzyjaźnionych organizacji pomaga w szkole i otrzymujemy dary z Polski - powiedziała Wiera Szerszniowa.


Posłuchaj
00:25 11635739_1.mp3 Dyrektor szkoły Wiera Szerszniowa powiedziała, że szkoła mocno angażuje się w pomoc uciekinierom a Lwów jest miastem do którego trafia duża część z osób, które następnie wyjeżdżają na zachód. Przez szkołę przechodzi także pomoc materialna z Polski i z zachodniej Europy (IAR)

 

Dyrektor Liceum imienia świętej Marii Magdaleny zaznacza, że w lekcjach zdalnie uczestniczy większość uczniów szkoły. To zarówno osoby przebywające na Ukrainie jak i te, które ewakuowały się na zachód. - Mamy doświadczenia z okresu covidowego, mamy dobrze postawione zdalne nauczanie, mamy specjalną platformę. Łączymy się i widzimy jeden drugiego - powiedziała dyrektor polskiego liceum.

00:21 szkoła - setka 2 .mp3 Dyrektor Liceum imienia świętej Marii Magdaleny zaznacza, że w lekcjach zdalnie uczestniczy większość uczniów szkoły. To zarówno osoby przebywające na Ukrainie jak i te, które ewakuowały się na zachód (IAR)

W szkole cały czas aktywny udział w lekcjach bierze ponad 250 uczniów.


IAR/dad

"Der Spiegel" pisze o "wykiwaniu" Niemiec przez Putina. "To polski rząd miał rację"

18.03.2022 14:47
Rząd w Warszawie miał rację, ostrzegając przed imperialnymi ambicjami Moskwy. Rząd niemiecki długo stawiał na współpracę w Władimirem Putinem i został "wykiwany" - pisze "Der Spiegel". Jak zauważa publicysta tygodnika, ma to wpływ na zmianę postawy Brukseli wobec Polski. 

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 18.03 2022 r.

18.03.2022 17:30
W tym wydaniu: wizyta delegacji z Polski, Czech i Słowenii w Kijowie, posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji humanitarnej w związku z agresją na Ukrainę, spotkanie szefów MON krajów NATO w Brukseli.

Ustawa o obronie ojczyzny. Andrzej Duda: Polska realizuje wielki testament Lecha Kaczyńskiego

18.03.2022 17:23
Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości po podpisaniu ustawy o obronie ojczyzny powiedział, że modernizacja i stałe zwiększanie gotowości i sprawności bojowej polskiej armii, stanowią wielki testament, który pozostawił nam Lech Kaczyński. Dodał, że ustawa ta "wytycza drogę na przyszłość dla rozwoju polskich sił zbrojnych".