X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister Jan Dziedziczak spotkał się ze społecznościami zagrożonych likwidacją polskich szkół na Litwie

13.05.2022 18:00
Pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak spotkał się dzisiaj na Litwie z nauczycielami i uczniami dwóch polskich szkół zagrożonych likwidacją
Audio
  • Minister J.Dziedziczak spotkał się ze społecznościami zagrożonych likwidacją polskich szkół na Litwie [posłuchaj]
  • Sejmowa Komisja Łączności z Polakami za Granicą dyskutowała o sytuacji Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach i Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu. Relacja Michała Fedusio [posłuchaj]
Pełnomocnik rządu do spraw Polonii Jan Dziedziczak
Pełnomocnik rządu do spraw Polonii Jan DziedziczakPAP/Rafał Guz

Chodzi o Szkołę Podstawową im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach oraz Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu. 

Minister powiedział Polskiemu Radiu, że jego wizyta w tych dwóch placówkach jest wyrazem wsparcia państwa polskiego dla tamtejszej społeczności polskiej.

Na początku maja Wileński Okręgowy Sąd Administracyjny zastosował środek zapobiegawczy i zawiesił działanie uchwały władz rejonowych w kwestii reorganizacji tych dwóch placówek edukacyjnych. Minister zaznaczył, w obliczu brutalnej polityki Rosji, nie jest to dobry czas na tego typu konflikty. 

Minister Jan Dziedziczak w Wilnie bierze dziś też udział w otwarciu wystawy z okazji 20-lecia Patrona Harcerstwa Polskiego. Na koniec wizyty złoży też wieńce na Cmentarzu Na Rossie.

IAR/ks

Pierwsza dama w USA. "Dziękuję amerykańskiej Polonii za pomoc dla Ukrainy"

11.05.2022 16:36
Pierwsza dama RP Agata Kornhauser-Duda była z wizytą w Chicago, gdzie spotkała się z przedstawicielami organizacji polonijnych. Tematem spotkania była pomoc humanitarna dla Ukrainy.

Środowisko akademickie pomaga Ukrainie. Konferencja w Gdańsku

12.05.2022 14:08
Gdańsk na dwa dni stał się centrum dyskusji o pomocy środowiska akademickiego dla studentów i naukowców z Ukrainy. Wszystko dzięki konferencji, którą zorganizowały Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej i Uniwersytet Gdański. Jej tytuł brzmi: „Solidarni z Ukrainą. Studenci, naukowcy, instytucje”.

Reżim usuwa polskość. Depolonizacja szkół na Białorusi postępuje

13.05.2022 14:42
Jak informuje portal znadniema.pl, od następnego roku szkolnego mają być usunięte polskie klasy w Szkole Średniej nr 2 w Mohylewie i Szkole Średniej nr 9 w Brześciu.