X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Warszawski koncert z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2011 07:00
Jazzowa kantata do wierszy Jana Pawła II uświetni stołeczne uroczystości związane z wyniesieniem papieża Polaka na ołtarze.
Audio

 

 Już 30 kwietnia na Placu Piłsudskiego w Warszawie zostanie zbudowana scena, na której odbywać się będą uroczystości z okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Zwieńczeniem dwudniowych uroczystości będzie koncert 1 maja, podczas którego wykonana zostanie kantata jazzowa Joachima Mencla „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. 

Kantata jest zbiorem pieśni śpiewanych, a także utworów instrumentalnych inspirowanych konkretnymi wierszami Karola Wojtyły. Znamienne jest to, że kilka z tych wierszy nosi w tytule określenie "pieśń". Fragmenty poezji Karola Wojtyły, które posłużyły artyście w stworzeniu tej kantaty, należą do najbardziej intymnych w twórczości naszego wielkiego rodaka. Charakter całości jest związany z muzyką jazzową, oprawioną o brzmienia orkiestry symfonicznej, chóru chłopięcego oraz kapeli góralskiej, co zdecydowanie poszerza formułę do dużej formy instrumentalno – wokalnej.

Na obraz całości składają się: melancholia argentyńskiego tanga, słoneczna radość afrykańskiej pieśni, grecki temperament, ostre powietrze góralskiej muzyki, łagodność gregoriańskiego chorału, powaga i liryzm muzyki symfonicznej.

 

Niewątpliwą atrakcją tego przedsięwzięcia jest udział polskich i światowych gwiazd muzyki.

W koncercie wystąpią: Dino Saluzzi – wirtuoz bandoneonu, obecnie największa na świecie gwiazda argentyńskiego nuevo tango, Barbara Buonaiuto, Valerie Ekoume, Dave Libeman, Jorgos Skolias – oryginalny artysta o greckich korzeniach, Ewa Bem, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Kuba Badach,  Maciej Sikała – gwiazda polskiego jazzu, Orkiestra Sinfonia Viva, Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej oraz popularna góralska Kapela Obrochtów z Zakopanego.

Patroni koncertu: Program Pierwszy Polskiego Radia, TVP Kultura, Echo Miasta.

Koncert z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

Kantata jazzowa „Miłość mi wszystko wyjaśniła”

Plac Piłsudskiego, 1 maja 2011, godz. 21

Koncert będzie transmitowany na żywo przez TVP Kultura (godz. 21) oraz retransmitowany przez TVP Polonia (godz. 22.40)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Paweł II chciał służyć słowem

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2011 08:48
Paweł Zuchniewicz, dziennikarz: W swoje ostatnie Święta Wielkanocne papież miał jedno marzenie - chciał pobłogosławić ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież i kobiety

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2011 08:30
W nauczaniu Jana Pawła II szczególne miejsce zajmowały kobiety, podkreślał ich godność i rolę jaką mają do odegrania w życiu publicznym, w Kościele i w świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk: Polacy nie kumali tego, co mówił papież Jan Paweł II

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2011 04:30
- Nie ma żadnego pokolenia JP2 - twierdzi Muniek Staszczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zuchniewicz: "Jan Paweł II zabronił Ratzingerowi iść na emeryturę"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2011 10:28
Gość radiowej Trójki przypomina współpracę papieża Polaka i kardynała Josepha Ratzingera i mówi o wadze i jednoznaczności papieskiego nauczania.
rozwiń zwiń