X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Przedstawiciel MSZ: na Białorusi chcemy rozmawiać o ruchu granicznym i szczycie w Wilnie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 10:33
Przedstawiciele polskiego i szwedzkiego MSZ jadą na Białoruś z dwudniową wizytą. Wizyta związana jest z programem Partnerstwa Wschodniego.
Audio
  • Jarosław Bratkiewicz (MSZ) ws. rozmów o szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie i reakcji Białorusi na zbliżenie części krajów do UE (źr. IAR)
  • Jarosław Bratkiewicz (MSZ): czekamy na pozytywną reakcję strony białoruskiej, mały ruch graniczny lepiej usposabia UE do ew. liberalizacji wizowej (źr. IAR)
Budynek MSZ
Budynek MSZFoto: msz.gov.pl

Spośród sześciu krajów objętych Partnerstwem Białoruś, w odróżnieniu od Ukrainy, Mołdawii, czy Gruzji, nie włączyła się w proponowany przez Unię proces integracji. Do Mińska poleci m.in. dyrektor polityczny MSZ Jarosław Bratkiewicz. Powiedział on reporterowi IAR, że będzie przekonywał Białorusinów, iż warto się integrować z Europą. Chce też namawiać tamtejsze władze do usprawnień w przekraczaniu granicy między naszymi krajami. Chodzi przede wszystkim o mały ruch graniczny.

Białoruś od 2010 zwleka z wdrożeniem małego ruchu granicznego z Polską >>>

Na listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie Gruzja i Mołdawia parafują, a Ukraina może podpisać umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską. Bratkiewicz powiedział reporterowi IAR, że ten temat również będzie poruszony podczas rozmów w Mińsku.

Łukaszenka: Unia Celna może wprowadzić wyższe cła dla Ukrainy >>>

Przedstawiciele polskiego i szwedzkiego MSZ w najbliższym czasie odwiedzą też Armenię i Azerbejdżan. W środę szefowie dyplomacji Polski i Szwecji wrócili z trzydniowej podróży po stolicach krajów najbardziej zaawansowanych w proces eurointegracji.

Radosław Sikorski i Carl Bildt odwiedzili Mołdawię, Ukrainę i Gruzję. Spotkali się z władzami tych krajów.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka dostał zaproszenie na szczyt w Wilnie. Bez nazwiska?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 13:32
Aleksander Łukaszenka podejmie decyzję o ewentualnym udziale białoruskiej delegacji w listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie – twierdzi białoruskie MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowie MSZ Polski i Szwecji: Partnerstwo Wschodnie się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 14:45
Szefowie dyplomacji Polski i Szwecji, Radosław Sikorski i Carl Bildt, we wspólnym artykule zamieszczonym m.in. na Ukrainie, Białorusi i w Mołdawii przekonywali kraje Partnerstwa Wschodniego przed szczytem w Wilnie, że integracja z UE przynosi istotne korzyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjazd liderów krajów byłego ZSRR na Białorusi. Janukowycz dołączy do rozmów o Unii Celnej?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 08:35
Stolica Białorusi - Mińsk - przez najbliższe dwa dni będzie gościć najważniejszych polityków z poradzieckich republik. Odbędą się tam dwa szczyty – WNP i Eurazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janukowycz i Putin pomówią o umowie stowarzyszeniowej z UE. Rozstrzygająca rozmowa?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 12:25
Prezydenci Rosji i Ukrainy omówią plany Kijowa dotyczące podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Rosja grozi Ukrainie konsekwencjami, jeśli do tego dojdzie. Planowana jest też rozmowa Putina z Aleksandrem Łukaszenką.
rozwiń zwiń