X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile zarabiają polscy artyści?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 11:00
40 procent pracuje na tzw. umowach śmieciowych. Mimo to zarobki złe nie są. O wynikach badań nad warunkami pracy artystów sztuk wizualnych opowiadał w Dwójce dr Michał Kozłowski.
Audio
  • Z dr. Michałem Kozłowskim o warunkach pracy polskich artystów sztuk wizualnych rozmawia Paweł Siwek (Poranek Dwójki)
Mało kto funkcjonuje na tym rynku tylko po to, by się utrzymać. Motywacje ekonomiczne nie działają tutaj w dużym stopniu, mówił o środowisku polskich artystów wizualnych dr Michał Kozłowski
"Mało kto funkcjonuje na tym rynku tylko po to, by się utrzymać. Motywacje ekonomiczne nie działają tutaj w dużym stopniu", mówił o środowisku polskich artystów wizualnych dr Michał KozłowskiFoto: Marina del Castell/Flickr, lic. CC BY 2.0

Dwuletnie badania Wolnego Uniwersytetu Warszawy objęły dziewięćdziesiąt polskich artystów sztuk wizualnych. Przeprowadzono wywiady z kuratorami, artystami, pracownikami technicznymi i asystentami z całej Polski.

Jak wygląda sytuacja ekonomiczna w tym środowisku? Z jednej strony, mówił o wynikach badań dr Michał Kozłowski, zauważalne jest poczucie darmowej pracy, świadomość działania "dla misji". - Mało kto wiąże ze światem sztuki wizję kariery materialnej - podkreślał gość Dwójki. Z drugiej strony ogólna struktura dochodów przedstawia się zaskakująco dobrze. Wpływ na ten wysoki wynik może mieć jednak sposób życia samych artystów.

 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: dr Michał Kozłowski (współautor raportu "Fabryka Sztuki", podsumowującego wyniki badań Wolnego Uniwersytetu Warszawy)

Data emisji: 8.05.2015

Godzina emisji: 8.35

jp/mm

Zobacz więcej na temat: ekonomia Paweł Siwek SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leonard Pietraszak. Zaczęło się od Nikifora

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 22:00
Znakomity aktor opowiadał tym razem nie o karierze filmowej i teatralnej, lecz o tworzonej przez kilkadziesiąt lat kolekcji sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Haiti lepiej niż w Polsce rozumieją Halkę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 12:00
- Fakt, że małżeństwo chłopki Halki i szlachcica Janusza jest niemożliwe, był dla Haitańczyków oczywisty. Trudniej to wyjaśnić współczesnym Polakom - opowiadał Paweł Passini, reżyser niezwykłej inscenizacji opery Moniuszki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Wilanowie bakterie jedzą kolory

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 17:00
– Dowiadujemy się czegoś o świecie, który jest niewidoczny gołym okiem – mówiła dr Agnieszka Laudy o badaniach mikrobiologicznych w Muzeum Pałacu w Wilanowie.
rozwiń zwiń