Fabularny przewodnik po trzecim trymestrze

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 18:20
16, 21 i 22 grudnia widzowie będą mogli obejrzeć czwarty odcinek serialu scenicznego produkowanego przez Klub Komediowy. Na scenie pojawi się m.in. Matylda Damięcka.
Fabularny przewodnik po... formułą nawiązuje do absurdalnego, kawiarnianego kabaretu literackiego
"Fabularny przewodnik po..." formułą nawiązuje do absurdalnego, kawiarnianego kabaretu literackiegoFoto: materiały prasowe

Główny bohater czwartego odcinka "Fabularnego przewodnika po..." to mężczyzna w rozkroku na progu dojrzałości, wystawiony na najcięższą z prób i to przez własną rodzinę in spe. Wędrówka po osobliwym oddziale położniczym będzie obfitować w wiele brzemiennych w skutkach spotkań. Widzowie zobaczą świat przedstawiciela pokolenia wstępującego w rolę ojców. To geek, nerd i informatyk. To rodzic z ADHD, oddany gracz i forumowicz. Rodzic spóźniony, zniechęcony i niepewny. Jego podróż zbiega ostatnie sekundy ciąży z żony z pierwszymi momentami dojrzałości. A wszystko za sprawą pewnego tajemniczego, rosyjskiego położnika.

Tym razem w spektaklu mocniej zaingeruje współczesna problematyka. Temat rodzicielstwa, odpowiedzialności i dojrzałości odbije się w krzywych zwierciadłach współczesnej technologii. A portret bohatera ojca - informatycznego odbity będzie w krzywym zwierciadle tabletu i szyby NFZ-owskiego okienka.

Podróż po trzecim trymestrze,to błądzenie wśród korytarzy tajemniczego oddziału położniczego, w którym każdy z kolejnych gabinetów składa się na ciąg uabstrakcyjniającej terapii. Szpital owy przepełniony jest postaciami, z których każda reprezentuje inne dziwactwa i dziwności naszych czasów. Zobaczymy między innymi Waltera Tella z tych Tellów, Doktora Kuwadę czy Kobietę Grubo po Terminie?

To spektakl zarówno dla gorących orędowników rodzicielstwa, jak i dla tych których ten temat nie dotyczy. Zalęknionych przyszłych niedoszłych rodziców. Świadomie nierodzących i nieplanowo ojcujących. To spektakl dla wszystkich którzy znajdą w sobie dziecko wewnętrzne i zastanawiają się niekiedy czy nie najwyższy czas je urodzić.

Premierowe spektakle w grudniu w Klubie Komediowym odbędą się 16 grudnia (19.00), 21 grudnia (21.00), 22 grudnia (19.00).

Scenariusz: Michał Sufin i Błażej Staryszak (Klancyk)

Reżyseria: Aneta Groszyńska-Liweń i Michał Sufin

Obsada: Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Weronika Nockowska, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz, Mateusz Lewandowski, Kacper Matula, Maciej Nawrocki

Matylda Damięcka na scenie Matylda Damięcka na scenie

***

materiały prasowe/mc

Czytaj także

Pożar w Burdelu. Kabaretowy wentyl bezpieczeństwa dla Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 16:32
- W Warszawie przeważa "ogólnowojskowy" repertuar, który mógłby być grany w każdym innym mieście. My tworzymy oryginalne spektakle dla lokalnej widowni, które jednocześnie dotykają tematów uniwersalnych – mówił w Dwójce Michał Walczak, współzałożyciel Pożaru w Burdelu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daukszewicz: Niesiołowski ocalił mnie przed SB

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 18:55
- W 1976 roku w Zakopanem udało nam się bezkarnie zorganizować festiwal piosenki antyradzieckiej. Główną nagrodą była wódka Turówka - wspominał satyryk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klawesyn w stylu rocka, czyli brzmienie Moliera

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 10:30
– Teatr, który tworzę z Januszem Wiśniewskim, od zawsze jest silnie uzależniony od muzyki – mówił Jerzy Satanowski, autor muzyki do spektaklu "Dziewice i mężatki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Artyści". Strzępka i Demirski kręcą serial

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 16:30
– Przed rozpoczęciem pracy obejrzeliśmy kilkadziesiąt seriali po kilka sezonów – mówiła Monika Strzępka, połowa słynnego teatralnego duetu reżyserskiego.
rozwiń zwiń