Daleko stąd: San Sebastian

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2007 09:44
Jeśli nie mają Państwo czasu, żeby wybrać się do Rio de Janeiro, zapraszam do miasta, które jest jego pomniejszoną kopią.

San Sebastián, stolica prowincji Guipúzcoa w Kraju Basków, słynie z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, wspaniałej architektury, trzech złotych plaż i znakomitej kuchni.

''

O Donostii (tak Baskowie nazywają miasto) opowiedzą pani Cristina Konyay – miejscowa przewodniczka i pan Maciej Jelicz, który spędził w nim wiele lat, ucząc się i studiując.

Refleksjami na temat baskijskiego święta kina podzieli się z Państwem pan Piotr Kobus – znawca kinematografii Ameryki Łacińskiej, krytyk filmowy, organizator Festiwalu Filmów Latynoamerykańskich i Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

Posłuchamy muzyki baskijskiej i filmowej.

Serdecznie zapraszam,

Agnieszka Drewno

agnieszka.drewno@polskieradio.pl  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

SAN SEBASTIAN vs. reszta świata

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2008 13:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Polska jesień filmowa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2007 18:00
O programie festiwalu opowie jeden z jego organizatorów, pan Piotr Kobus. Porozmawiamy też o polskich imprezach filmowych i porównamy je z zagranicznymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Filmowy w San Sebastian

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2008 13:12
18 września rozpoczął się w San Sebastian 56. Międzynarodowy Festiwal Filmowy, jedna z największych imprez światowego kina. Na miejscu są nasi specjalni wysłannicy: Agnieszka Obszańska i Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yoko podaje rękę Woody'emu! tak, tak - u nas!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2008 13:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapraszamy do Trójki

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2008 16:00
Trójka nadal w Kraju Basków. Wczoraj byliśmy w Bilbao, dziś opowiemy o San Sebastian. Sprawdzimy, jak żyje się w tym mieście- jego stałym mieszkańcom, a także Polakom, którzy tam pracują. Będziemy też w szkole w tym mieście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Naprawdę uważacie, że one nie cierpią?"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2010 13:53
W Hiszpanii - wraz z sierpniowymi fiestami i organizowanymi w ich trakcie korridami - przybywa protestów przeciwko walkom z bykami.
rozwiń zwiń