Nie żyje aktorka Krystyna Sienkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 11:30
Artystka estradowa, teatralna, filmowa i telewizyjna zmarła w niedzielę w nocy w wieku 81 lat. Zapraszamy do wysłuchania archiwalnych piosenek i skeczy z udziałem znakomitej aktorki oraz rozmowy z samą Krystyną Sienkiewicz, która w 2015 roku świętowała jubileusz 60-lecie pracy twórczej.
Audio
  • Noworoczne spotkanie z Krystyną Sienkiewicz (Dwójka)
Krystyna Sienkiewicz
Krystyna SienkiewiczFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Z tej okazji ukazała się biografia aktorki autorstwa Grzegorza Ćwiertniewicza, którą Krystyna Sienkiewicz promuje kameralnymi wspomnieniowymi recitalami. - Jestem po strasznych chorobach i pewnie skończę na jakim cmentarzu w "alei zasuszonych" - żartowała jubilatka. - Ale na razie nie siedzę w kącie w domu, tylko dużo pracuję, spotykam się z ludźmi i ze zwierzętami, od których czerpię siłę - podkreśliła.

W Dwójkowej audycji Krystyna Sienkiewicz wróciła pamięcią m.in. do czasów Studenckiego Teatru Satyryków oraz Kabaretu Olgi Lipińskiej oraz do swojej przyjaźni z Agnieszką Osiecką.

***

Audycja specjalna

Prowadząca: Iwona Malinowska

Gość: Krystyna Sienkiewicz

Data emisji: 1.01.2015

Godzina emisji: 19.00

mm/mc

Czytaj także

Adam Sławiński. Z Osiecką na kucyku piosenki

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 12:00
– Na tego kucyka przesiadłem się z wysokiego konia opery. Z korzyścią, bo mój operowy koń chyba kulał – mówił kompozytor o swojej współpracy z Agnieszką Osiecką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Frycz: sięgam tylko po książki, które już czytałem

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 17:00
- Ostatnio jest to "Proces" Kafki. Może to kwestia pewnego momentu w życiu, a może czasów, w jakich żyjemy - zdradził znakomity aktor w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kłótnie o deski. Teatr, media i politycy w 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 20:00
– Z żalem stwierdzam, że to kolejny rok, gdy o teatrze mówi się tylko wtedy, gdy dochodzi do konfliktu obyczajowego – mówił krytyk teatralny Jacek Cieślak.
rozwiń zwiń