Sezon na Dwójkę: Co słychać w literaturze?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2007 18:00
Gościem magazynu będzie Katarzyna Janowska współautorka tomu rozmów z prof. Barbarą Skargą - "Innego końca świata nie będzie".

W audycji:

1. Rozmowa z Wojciechem Chmielewskim - autorem tomu opowiadań "Biały bokser" - książki nominowanej do Nagrody imienia Józefa Mackiewicza

2. Rozmowa z Marcinem Świetlickim i Wojciechem Bonowiczem o tomie wierszy "Nieoczywiste"

3. Recenzja Justyny Sobolewskiej najnowszych tomów wierszy Ewy Lipskiej "Pomarańcza Newtona" oraz Andrzeja Sosnowskiego "Po tęczy"

4. Rozmowa z Włodzimierzem Branieckim - pomysłodawcą Nagrody imienia Kazimiery Iłłakowiczówny z okazji 25-cio lecia przyznawania tego wyróżnienia

5. Agnieszka Kosińska - dyrektor Instytutu Czesława Miłosza opowie o najbliższych planach edytorskich dotyczących spuścizny poety

Czytaj także

Chrześcijaństwo nad Nilem

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2010 10:00
O tym, jak chrześcijaństwo rozwijało się w Egipcie i w Nubii i co z tej tradycji przetrwało do naszych czasów, ze swoimi gośćmi: prof. Tomaszem Derdą, Stefanem Jakobielskim i Tomaszem Góreckim, w Sezonie na Dwójkę, rozmawiała Katarzyna Kobylecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Co słychać w literaturze

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2008 13:46
W Sezonie na Dwójkę odpowiedzi na pytanie - Co słychać w literaturze? - szukają goście audycji: Grzegorz Leszczyński, Zdzisław Skrok, Marcin Świetlicki i Mariola Pryzwan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Świetlicki - "Dwanaście"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2006 14:43
Wydawało nam się, że znamy już jedną powieść poety z Krakowa, ale tylko wydawało nam się...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Świetlicki - "Muzyka środka"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2006 13:06
Kiedy wczesnym latem kończyliśmy lekturę powieści Marcina Świetlickiego pt. "Dwanaście", rozstawaliśmy się "radiowym" "do usłyszenia", wiedząc, że gotowy jest kolejny tomik wierszy autora "Nieczynnego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Świetlicki - Jedenaście

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2008 12:29
Przedmieście. 11 kilometrów od Krakowa. Przejeżdżający drogą pracownik telewizji widzi zakrwawionego człowieka... Marcin Świetlicki przedstawia ostatnią część przypadków mistrza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literackie Biuro Śledcze - odsłona IX

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2007 22:00
W świąteczny czas, jak zawsze, Literackie Biuro Śledcze wyrusza na łowy...
rozwiń zwiń

Czytaj także

WYDANIE KSIĄŻKOWE Trójki pod Księżycem

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2007 00:00
Pierwsze od lat WYDANIE KSIĄŻKOWE Trójki pod Księżycem. – Pomysł audycji poświęconej książkom narodził się przed rokiem podczas trwania 10 Targów Książki w Krakowie, kiedy to Polska Izba Książki po raz drugi nagradzała dziennikarzy...
rozwiń zwiń