X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Moniuszko na Haiti, czyli polski kolonializm

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 08:50
Polska marzy o podboju ziem na innych kontynentach? Jak sztuka przepisuje na nowo historię świata, jak artyści stają się antropologami?
Stanisław Moniuszko. Jak śpiewać jego opery?
Stanisław Moniuszko. Jak śpiewać jego opery?Foto: Wikimedia/domena publiczna

Historia polskiego kolonializmu? Brzmi jak oksymoron, a jednak staje się przedmiotem pracy dwojga artystów - Joanny Malinowskiej i C.T. Jaspera.

W Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki w Wenecji zostanie w tym roku zaprezentowana monumentalna panoramiczna projekcja filmowa z dokumentacją przedstawienia opery "Halka" Stanisława Moniuszki, które odbyło się 7 lutego w miejscowości Cazale położonej w haitańskich górach na północ od stolicy kraju.

Zwycięzcy konkursu na tegoroczną reprezentację Polski w Wenecji - artyści C.T. Jasper i Joanna Malinowska oraz kuratorka Magdalena Moskalewicz - postanowili wystawić "Halkę" na Haiti zainspirowani graniczącym z obłędem planem bohatera filmu Wernera Herzoga "Fitzcarraldo", który pragnął wznieść operę w amazońskiej dżungli.

Gośćmi audycji pt. "Artyści w podróży z Muzeum Sztuki w Łodzi z Wenecją w tle" będą: Joanna Malinowska, artystka; Hanna Wróblewska, dyrektor warszawskiej Zachęty, komisarz Pawilonu Polskiego w Wenecji; Michał Jachuła, kurator wystawy "Związki rozwiązki" w Muzeum Sztuki w Łodzi, a także Paweł Passini, reżyser haitańskiej inscenizacji "Halki" Moniuszki.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w poniedziałek (4.05) w godzinach 18.00-19.00. Program poprowadzi Adriana Prodeus.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ciemna materia sztuki czy mafia?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 20:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o artykule Moniki Małkowskiej zatytułowanym prowokacyjnie "Mafia bardzo kulturalna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lubimy to, co już znamy? Artysta jako kanibal

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 08:00
Czy współczesna twórczość tak rozczarowuje odbiorców, że najlepiej pokazać im coś, co już widzieli? A może w kulturze remiksu i plagiatu chodzi o coś innego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie się podziała nasza cepelia?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 19:00
- Instrumentalnego traktowania sztuki ludowej nie wymyślono w PRL. Czyniono tak już w okresie rozbiorów, by uczynić z chłopa obywatela i zbudować naród - uważa etnograf Antoni Kroh.
rozwiń zwiń