X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie wyrzucam niczego". Opowieści mistrzów zbieractwa

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 12:00
- Kolekcjonuję wszystko, bardzo wiele rzeczy. Ale to są zawsze praktyczne kolekcje, użyteczne - opowiadał Jarosław Kozłowski, artysta, którego wystawę "Archiwum czasów" można oglądać w warszawskiej Galerii Profile.
Audio
  • "Nie wyrzucam niczego". Opowieści mistrzów zbieractwa (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Tomasza Ciecierskiego i Jarosława Kozłowskiego, dwóch klasyków polskiej sztuki, łączy wspólna pasja: zbieractwo. Ich Archiwum obrazów i Archiwum czasów można zobaczyć (23.06-16.09) na wystawie w Galerii Profile. Na zdj. Gabinet osobliwości Domenica Remps (1690), fragm. obrazu
Tomasza Ciecierskiego i Jarosława Kozłowskiego, dwóch klasyków polskiej sztuki, łączy wspólna pasja: "zbieractwo". Ich "Archiwum obrazów" i "Archiwum czasów" można zobaczyć (23.06-16.09) na wystawie w Galerii Profile. Na zdj. "Gabinet osobliwości" Domenica Remps (1690), fragm. obrazuFoto: Wikimedia Commons

- Nie wyrzucam żadnych dokumentów. Obrastam śladami tego, co się zdarzyło, i nie umiem wytłumaczyć, dlaczego to robię - mówił Jarosław Kozłowski.

Co zawierają wielkie kolekcje artysty? Jakie artefakty z kolei gromadzi drugi z autorów wystawy w Galerii Profile - Tomasz Ciecierski? Jak się staje właścicielem "gabinetów kolekcjonera", w tym – setek budzików z inicjałami?

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Goście: artyści Tomasz Ciecierski, Jarosław Kozłowski oraz Bożena Czubak z Galerii Profile  

Data emisji: 3.07.2017

Godzina emisji: 15.00

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uciekł i prawie dostał Oscara. Tansman w Los Angeles

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 16:40
– Tansman trafił do Kalifornii po tym, jak został uratowany przed śmiercią z rąk Niemców. Po przyjeździe do Ameryki od razu odniósł sukces – mówiła dr Maja Trochimczyk, muzykolog z Los Angeles.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gdy Szymanowski tu mieszkał, Atmę wypełniała muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 15:35
- To miejsce słynęło z wieczorów muzycznych. Zawsze było tu pełno ludzi i tu właśnie skupiała się bohema artystyczna XX-lecia międzywojennego, której niejednokrotnie Karol Szymanowski prezentował swoje kompozycje – podkreśliła Agnieszka Gąsienica-Giewont, opowiadając o zakopiańskiej willi, w której w latach 1930-35 mieszkał polski kompozytor
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wisła polskich pisarzy. "Flis" Sebastiana Fabiana Klonowica

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 19:36
Świetnie wykształcony mieszczanin wielkopolski, pełniący dożywotnio funkcję burmistrza lubelskiego, napisał dziełko, które można traktować jako metaforę żywota…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistyczne tajemnice literackiej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 16:00
- W kamienicy przy Wilczej mieściło się mieszkanie, w którym pod koniec XIX wieku pisarze spotykali się przy seansach spirytystycznych - opowiadała zwiedzającym Agnieszka Trepkowska z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.
rozwiń zwiń