X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na wystawie "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 15:50
- Zostały przygotowane dla nas bardzo wysokiej jakości zdjęcia przedstawiające te najważniejsze malowidła już po konserwacji. W oparciu o nie powstała opowieść o historii katedry, której dzieje sięgają czasów średniowiecza. Potem z kolei opowiadamy o tym, jak na początku XX w. bp. Teodorowicz, który opiekował się społecznością Ormian lwowskich, podjął decyzję o przebudowie katedry - mówił w Dwójce kurator dr Michał Wiśniewski.
Audio
  • Polskie ślady w Katedrze Ormiańskiej we Lwowie (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Katedra Ormiańska we Lwowie
Katedra Ormiańska we LwowieFoto: Dmitrydesign/Shutterstock

ossolineum lwów 1200.jpg
"Polską racją stanu jest wsparcie muzeów we Lwowie"

Katedra Ormiańska we Lwowie, ozdobiona mozaikami Józefa Mehoffera i malowidłami Henryka Rosena, jest jednym z najciekawszych zabytków sakralnych tego miasta. Nieczęsto można zobaczyć wystawę malowideł ściennych i dekoracji mozaikowych poza miejscem ich wykonania. Dzięki ekspozycji "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy", przygotowanej przez Międzynarodowe Centrum Kultury i Instytut POLONIKA w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w warszawskim Wilanowie, mamy szansę z bliska przyjrzeć się reprodukcjom odrestaurowanych dzieł polskich artystów sprzed niemal stu lat. 

Naszymi przewodnikami po wystawie byli w audycji jej kurator dr Michał Wiśniewski oraz dr Joanna Wolańska, znawczyni twórczości Henryka Rosena.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 15.00

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lwów był muzyczną stolicą Polski"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 10:10
- Na początku ubiegłego wieku Lwów miał bardzo wiele instytucji muzycznych, które działały bardzo aktywnie. Opera, towarzystwo muzyczne, filharmonia, wiele chórów i orkiestr. Miasto tętniło muzyką – mówił w Dwójce dr Michał Piekarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ossolineum - niezwykłe muzeum sprawy narodowej

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 08:00
Po utracie niepodległości Polacy zastanawiali się, w jaki sposób zachować swoje dziedzictwo kulturowe. Rozwiązanie tego problemu znalazł Józef Maksymilian Ossoliński.
rozwiń zwiń