Artyści o robotnikach opuszczających miejsca pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2010 07:40
W "Poranku Dwójki" opowiemy o łódzkiej wystawie sztuki współczesnej.
Audio
  • Małgorzata Ludwisiak o wystawie Robotnicy opuszczają miejsca pracy

W środowym "Poranku Dwójki" gościliśmy dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi – Małgorzatę Ludwisiak która opowiedziała o nowej wystawie: "Robotnicy opuszczają miejsca pracy", którą od dziś można oglądać w łódzkim muzeum. Ekspozycja podejmuje trzy główne i przenikające się wątki: przemiany przemysłu, rozszerzony charakter współczesnej produktywności oraz praca i ekonomia artysty.

 

Z kolei o rozpoczynającym się dziś w Pelplinie XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej opowiedział jego dyrektor Gedymin Grubba. Podczas tego najstarszego festiwalu organowego w Polsce i jednego z najbardziej znanych festiwalu tego typu na świecie wystąpią najwybitniejsi muzycy gatunku, jak również laureaci prestiżowych konkursów organowych.

Jak zwykle szczególnej uwadze Państwa polecamy naszą Płytę Tygodnia. Tym razem jest to nowy album firmy Mirare: "Journal musical de Chopin". Utwory Fryderyka Chopina grają m.in. Abdel Rahman El Bacha, Anne Queffelec, Philippe Giusiano i Jean-Frederic Neuburger. Poza tym w Poranku: "Słowo na dzień", a w nim rozważania o. Andrzeja Zająca – franciszkanina, "Kalendarium", "Między słowami", wiadomości kulturalne i zaproszenia, a także przegląd prasy. Zaprasza Marcin Pesta. 7 lipca (środa), godz. 6:00

Czytaj także

Całkiem nowe malarstwo

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2009 10:26
We Wrocławiu otwarto pokonkursową wystawę młodego polskiego malarstwa. A jest to wystawa szczególna, podsumowująca już 9. Konkurs Gepperta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artysta zbyt kontrowersyjny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2009 11:20
"Zbigniew Libera. Prace 1982-2008" pod takim tytułem warszawska Zachęta przygotowała pierwszą w Polsce, drugą na świecie, retrospektywną wystawę prac czołowego artysty polskiej sztuki krytycznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wreszcie KwieKulik

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2009 09:38
We Wrocławiu zostanie otwarta retrospektywna wystawa prac grupy artystycznej KwieKulik. Jest to pierwsza próba pokazania tego fenomenu artystycznego polskiej sztuki XX wieku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbiory wielkiej satysfakcji

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2010 09:37
Wnętrza Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 8 stycznia otrzymały nową funkcję, stały się salami wystawienniczymi. Wystawa "Kolekcja polskiej sztuki współczesnej Muzeum Narodowego we Wrocławiu" inauguruje cykl prezentacji najlepszych polskich kolekcji muzealnych w gmachu MKiDN.
rozwiń zwiń