Polskie Radio
Section05
Andrzej Sikorowski

"Pozycja outsidera jest bardzo wygodna". Sikorowski podsumowuje swoją karierę

- Biorąc pod uwagę, że show-biznes jest drapieżny, a walka w nim trwa cały czas, to pozycja outsidera, który jednak w dalszym ciągu spotyka się z publicznością, jest bardzo wygodna - mówi o sobie w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Sikorowski. Czy rzeczywiście ten popularny artysta może czuć się outsiderem, jeśli jego piosenki od pięciu dekad nuci cała Polska?
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Sikorowski Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha

Andrzej Sikorowski

Jubileuszowy koncert Andrzeja Sikorowskiego to wyjątkowe wydarzenie - symboliczne podsumowanie 50-lecia artysty na scenie. Grudniowy wieczór w Teatrze im. Juliusza Słowackiego miał niezwykły wymiar ze względu na samą okazję do wspólnego muzykowania, poprzedzoną niemal roczną przerwą spowodowaną pandemią, która wzmocniła w muzykach głód grania i określiła nietypowe zasady, na których koncert mógł się odbyć.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Sikorowski

Andrzej Sikorowski o swym jubileuszu: śpiewam, bo lubię to robić

Artysta przyznaje, że Kraków jest miastem, w którym ceni się i chętnie obchodzi jubileusze. A pod tym względem on nie jest krakowski. - Uważam, że jubileusz to powód do refleksji, ale nie ma się czym specjalnie chwalić - mówi Andrzej Sikorowski, nawiązując do albumu "Sikorowski 50 lat śpiewania". Zapewnia, że śpiewanie wciąż sprawia mu radość.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Sikorowski jubileusz koncert MUZYKA Zbigniew Zegler

Zbigniew Wodecki. Muzyka wspominają artyści

- Był bardzo kolorowy, ale był też bardzo zdyscyplinowany. Dla niego nie było koncertu mniej ważnego. Wszystko jedno, czy była to mała, czy wielka widownia. On był zawsze na 100 procent. Wielokrotnie go podglądałam, bo myślałam, że to jest niemożliwe. Ale było możliwe - mówiła Irena Santor, wspominając Zbigniewa Wodeckiego. 
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Zbigniew Wodecki Irena Santor MUZYKA Wojciech Trzciński Jacek Cygan Andrzej Sikorowski Marcin Kusy Paweł Sztompke

"Młynarski to najwybitniejszy tekściarz powojenny"

- Strata Młynarskiego jest niepowetowana. W mojej opinii to najwybitniejszy tekściarz powojenny, z całym szacunkiem dla autorów piosenek, których się rzędem często obok Młynarskiego wymienia. Wdzięk i liryka Agnieszki Osieckiej czy mistrzowska zabawa słowem Jeremiego Przybory nie posiadały tego ciężaru gatunkowego - przekonuje Andrzej Sikorowski.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Andrzej Sikorowski Wojciech Młynarski MUZYKA